Skocz do zawartości

Pierwsze uruchomienie filtra


Misza86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ten weekend chcę po raz pierwszy uruchomić mój nowozakupiony filtr zew. Cześć uszczelek jest maźnięta jakimś specyfikiem, ale np. ta miedzy komorą filtra, a głowicą pompy, czyli najwieksza, już nie. Wraz z filtrem kupiłem specjalny smar do niego, czy powinienem posmarować nim, rownież tę uszczelkę?

Edytowane przez Misza86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nic nie pisze, wiec sam odpowiem na swoje pytanie (po rozmowach z bardziej doświadczonymi akwarystami) może się komuś przyda:D Nie trzeba tej uszczelki smarować, zwłaszcza jak jest nowa, ale można to zrobić. Powinien taki zabieg wydłużyć jej żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej to firmy filtr kupiłeś? W moim JBL e901 kupionym miesiąc temu też była jakaś 'maż'. Nie sądzę żeby producent nasmarował uszczelki czymś co zabije życie w Twoim zbiorniku. Generalnie filtry zewnętrzne są gotowe do podłączenia zaraz po wyjęciu z pudełka. Nic więcej nie trzeba z nimi robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davy ostatecznie tak zrobiłem, niczego dodatkowo już nie smarowałem, wręcz usunąłem trochę smaru z pływaka i poszło bez problemu, do tego nie cieknie nigdzie, więc jest OK. Słyszałem jednak, że dodatkowe posmarowanie uszczelek, które nie były fabrycznie posmarowane, może tylko wydłużyć ich żywotność, więc warto to uczynić. A kubeł to eheim 2071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Post stary, ale napiszę bo komuś może się ta inormacja przydać, do smarowania uszczelek w filtrach używa się po prostu czystej łwazeliny. Jest to nieszkodliwy dla życia smar, który utrzymuje się przez długi czas. Ja osobiście smarowałbym uszczelkę w nowym filtrze. Części są szczelnie spasowane i smar zdecydowanie ułatwi złożenie filtra, a co tym idzie zmniejszy ryzyko uszkodzenia uszczelki i oczywiście wydłuży jej żywotność.


PS.

Podejrzewam też, że wazelina (używam kosmetycznej) jest zdecydowanie tańsza od "profesjonalnych specyfików".

Edytowane przez t.pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...