Jump to content
Sign in to follow this  
Razio1

Jaki pokarm dla Ramirez?

Recommended Posts

Witam!

Mam akwarium 60l i trzymam w nim:

2x P. Ramireza

6x Żałobniczek

2x Kosiarki (wiem, wiem za małe akwa, lecz kupując myślałem, że to inna nazwa otosków)

Najpierw karmiłem rybki płatkami TROPICAL BIO-VIt. Ramirezy nie jadły, Żałobniczki trochę.

Jakie kupić jedzenie (płatki suche) dla Ramirez?

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Myślę, że gdybyś umieścił temat w tym dziale: Karmienie Rybek nie było by problemu z odpowiedzią, a nawet sam byś mógł jej sobie tam poszukać.

Ja karmię Ramirezy Mrożonką Solowca i daje płatki Tropicala Ichtio-Vit,Wysokoproteinowy oraz Bio-Vit ostatnio rąbały nawet Arbuza.

Ryba ta zjada głównie pokarm żywy. Zwłaszcza preferuje pokarmy takiej jak: widłonogi, wioślarki, larwy komarów, szklarki, oczliki i doniczkowce. Raczej nie powinniśmy podawać larw ochotek. Bardzo negatywnie na zdrowie tych ryb wpływa podawanie pożywienia słabej jakości, które psuje wodę w zbiorniku. Zazwyczaj karmimy je małymi porcjami (2 razy dziennie). W żadnym przypadku nie można ich przekarmiać :) to wszystko było na stronie superakwarium.pl ;) Wystarczy tylko włączyć na encyklopedie ryb i poszukać alfabetycznie tej ryby.

Ok, będę kupować żywe pokarmy.

Zamówiłem w sklepie. Przyjdzie na następny tydzień.

A teraz co im podawać? (z płatków)

Tropicala Ichtio-Vit,

I jedzą?

ja mam 8 pielegniczek ramireza jak widac w podpisie jeszcze z innymi rybami i zeby wszystkie były zachwycone po pewnym czasie ustaliłem najlepsze menu :DD:DD

wiec rano troche pokarmu suchego .. ogon krewetki wrzucam go w całosci lubia rybki nim szarpac :)) oczywiscie wkładam parzone 2 liscie sałaty na cały dzien pod kamien ramirezki tez lubia poskubac co zauwarzyłem ..sałata jest dobra bo nie brudzi wody i nie otłuszcza ryb a wieczorem jest to pokarm mrorzony... lub piersi z kurczaka (gotowane najlepiej odrywac włukna miesa i dopiero pokroic na 5do 10 milmetrów) do tego mieszam wszysko co znajde w ogrodzie tzn wszelkie robactwo..oczywiszcie nie przekarmiać !!!!! pozdrawiam :DD

Ok, będę kupować żywe pokarmy.

Zamówiłem w sklepie. Przyjdzie na następny tydzień.

A teraz co im podawać? (z płatków)

Tropicala Ichtio-Vit,

I jedzą?

Jedzą :)

A może być taki jadłospis:

Rano: Tropical Supervit

Południe: Parzona Sałata pod Kamieniem

Wieczorem: Tropical TubiVit

ja karmie mje stwory tylko raz dziennie to moje menu pozwyzej sprawdza sie caly czas

Ja karmie swoje pokarmem Tropical ASTACOLOR to jest pokarm dla paletek ramirezki go uwielbiaja i nabieraja po nich niesamowicie mocnych kolorow pozdrawiam :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this