Skocz do zawartości

Jaki pokarm dla Ramirez?


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam akwarium 60l i trzymam w nim:

2x P. Ramireza

6x Żałobniczek

2x Kosiarki (wiem, wiem za małe akwa, lecz kupując myślałem, że to inna nazwa otosków)

 

Najpierw karmiłem rybki płatkami TROPICAL BIO-VIt. Ramirezy nie jadły, Żałobniczki trochę.

 

Jakie kupić jedzenie (płatki suche) dla Ramirez?

 

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba ta zjada głównie pokarm żywy. Zwłaszcza preferuje pokarmy takiej jak: widłonogi, wioślarki, larwy komarów, szklarki, oczliki i doniczkowce. Raczej nie powinniśmy podawać larw ochotek. Bardzo negatywnie na zdrowie tych ryb wpływa podawanie pożywienia słabej jakości, które psuje wodę w zbiorniku. Zazwyczaj karmimy je małymi porcjami (2 razy dziennie). W żadnym przypadku nie można ich przekarmiać :) to wszystko było na stronie superakwarium.pl ;) Wystarczy tylko włączyć na encyklopedie ryb i poszukać alfabetycznie tej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8 pielegniczek ramireza jak widac w podpisie jeszcze z innymi rybami i zeby wszystkie były zachwycone po pewnym czasie ustaliłem najlepsze menu :DD:DD

wiec rano troche pokarmu suchego .. ogon krewetki wrzucam go w całosci lubia rybki nim szarpac :)) oczywiscie wkładam parzone 2 liscie sałaty na cały dzien pod kamien ramirezki tez lubia poskubac co zauwarzyłem ..sałata jest dobra bo nie brudzi wody i nie otłuszcza ryb a wieczorem jest to pokarm mrorzony... lub piersi z kurczaka (gotowane najlepiej odrywac włukna miesa i dopiero pokroic na 5do 10 milmetrów) do tego mieszam wszysko co znajde w ogrodzie tzn wszelkie robactwo..oczywiszcie nie przekarmiać !!!!! pozdrawiam :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...