Jump to content

jak obniżyć Ph Gh i Kh


 Share

Recommended Posts

RO jest na dłuższą metę chyba najlepszym rozwiązaniem. Ale jak nie chcesz inwestować w RO to można parametry wody zmienić w miarę prosty i tani sposób. Przede wszystkim aby obniżyć pH trzeba najpierw obniżyć KH - czyli twardość węglanową. Twardość węglanową najłatwiej obniżyć po prostu przegotowując wodę. Podczas gotowania rozpuszczalny wodorowęglan wapniowy przechodzi w nierozpuszczalny węglan wapniowy czyli w nic innego jak popularny " kamień " osadzający się na ściankach czajnika.

Twardość ogólną ( GH ) można zmniejszyć poprzez zmieszanie wody z wodą destylowaną.

Jak już będziesz miał obniżone twardości to i pH powinno się zmienić. Przy miękkiej wodzie łatwo można dodatkowo obniżyć pH poprzez stosowanie garbników. Można wtedy dodać do akwarium szyszki olchy, korę dębową lub filtrować wodę przez torf.

 

Pamiętaj że podczas korygowania parametrów wody należy systematycznie badać jej parametry.

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki  za rady na pewno z korzystam a w szczególności z tych informacj 

 

 

RO jest na dłuższą metę chyba najlepszym rozwiązaniem. Ale jak nie chcesz inwestować w RO to można parametry wody zmienić w miarę prosty i tani sposób. Przede wszystkim aby obniżyć pH trzeba najpierw obniżyć KH - czyli twardość węglanową. Twardość węglanową najłatwiej obniżyć po prostu przegotowując wodę. Podczas gotowania rozpuszczalny wodorowęglan wapniowy przechodzi w nierozpuszczalny węglan wapniowy czyli w nic innego jak popularny " kamień " osadzający się na ściankach czajnika. Twardość ogólną ( GH ) można zmniejszyć poprzez zmieszanie wody z wodą destylowaną. Jak już będziesz miał obniżone twardości to i pH powinno się zmienić. Przy miękkiej wodzie łatwo można dodatkowo obniżyć pH poprzez stosowanie garbników. Można wtedy dodać do akwarium szyszki olchy, korę dębową lub filtrować wodę przez torf.   Pamiętaj że podczas korygowania parametrów wody należy systematycznie badać jej parametry.
 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...