Skocz do zawartości

[72l] Jakie dobrać świetlówki? Proszę o poradę w doborze odp. zestawu.


RA_FEEL_IT!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ogólnie chciałbym przystosować moje światełko do średnio wymagających roślin np. "Mały Heniek"

Obecnie: Juwel T5, HiLite Day 1200lm, 8000K, 24W

Mam zapas świetlówki w postaci: Sylvania Grolux, T5, 24W, 8500K

 

I teraz jak ogarnąć by światełko było odpowiednie?

- HiLite + Grolux?

- Aquastar + HiLite

- Aquastar + Grolux

 

Jaki zestaw byłby najlepszy?

Dzięki!

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niekoniecznie chodzi o Heńka - chciałbym trawniczek, ryby denne OUT, ramirezy OUT

Zostają: otos + krewetki + neon innesa

Przed momentem kupiłem 2 statecznik pod sylvanię z myślą o opcji włączania jej później i/lub wyłączania.

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ryby nie lubią tak mocnego oświetlenia. Neony to ryby z czarnych wód. Co do trawnika to nie doradzę ale tak jak pisałem przy mocnym oświetleniu wymagana butla Co2. Jeśli będzie i światło i butla to będzie i trawnik :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświerzam temat gdyż nienawidzę zaśmiecać forum nowym.

Jako, że w planach mam Iwagumi lub coś podobnego :D (Mantenstone jak zwykle w cenie) mam mały problem  jeśli chodzi o oświetlenie do planownego akwarium 72 l (60 cm długości, 40 cm wysokości...generalnie standart). Problem pojawia się właśnie przy oświetleniu gdyż jak wiemy można kupić sobie brilluxa 2x24W i zapłącić za niego z 700 zł albo kupić sobie akwarium z szkła optiwhite, a pokrywę zrobić samemu.

Więc mam pytanie... Czy pozostać przy oświetleniu 24Wx2 (T5 wiadomo lepsze ale droższe) czy może słabsze 15Wx2 ale wtedy mam świetlówki T8 + odbłyśniki, tańsze, ale czy wystarczą? No i pozostają LEDy, które jeszcze 5 lat temu o ile dobrze pamiętam nie były takie popularne. Tylko pytanie ile tych "ledów" xD. 

Swoją drogą myślicie, że przy standartowym oświetleniu 1x24 (Aquael Brillux lub Brillux Bio) zrobię sobię Iwagumi ?

Edytowane przez Jac0b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...