Jump to content

Czy to gody czy atak? PILNE!


Recommended Posts

Witam,

dostałam Danio różowe/czerwone od znajomego, trzymane w kwarantannie specjalnie dla mnie - warunki i parametry idealne z wodą w moim zbiorniku. Miała to być samica, niby miałam swoją parkę (jak dla mnie miałam dwie samice a teraz dostałam samca). Po odczekanych 2 tyg. kwarantanny, po porównaniu parametrów, wpuściłam rybkę do zbiornika ogólnego, po chwilowym oswojeniu się, zaczęły się tańce z dwoma mieszkańcami. Załączam filmik, bo zdjęcia nie wyjdą. I teraz mnie zastanawia: czy to jest atak starych mieszkańców na nowego, czy może wreszcie dostały (faktycznie) samca i zaczęły gody? Jak coś, mam akwa kwarantannowe, do końca zostało 10 dni, z warunkami identycznymi jak w docelowym.

Ale proszę! podpowiedzcie, bo jak ma jej się krzywda stać to wolę ją oddać, a jeśli to gody to podpowiedzcie co dalej. PILNE! Pozdrawiam

 

Ps: nie mogę dołączyć filmiku... Rybki pływają w "wirze" przy sobie, ocierają się o siebie, wygląda trochę jakby się podgryzały (nie widzę uszkodzeń ani łuski nie spadają) - są pod pełną obserwacją od 2 godzin (czas od wpuszczenia nowej do teraz). Powoli się to uspakaja, rozpływają się na dłuższe chwile i znowu w "trójkąt"... Czy powinnam reagować oddzieleniem? PILNE!

Edited by katija
Link to comment
Share on other sites

Tutaj możesz poczytać o tych rybach i ich rozmnażaniu http://forum.superakwarium.pl/topic/45368-danio-pr%C4%99gowany-danio-rerio/ Jeśli w akwarium miałaś dwie samice i wpuściłaś im samca to wielce prawdopodobne że ryby zaczęły się wycierać. Na ogół u tych ryb tarło następuje na drugi dzień rano, ale z doświadczenia wiem że ryby te mogą przystąpić do tarła zaraz po połączeniu tarlaków. U mnie np: były przypadki że przystępowały do tarła i wieczorem.

Oczywiście o ile ( bo tak naprawdę to nie wiadomo czy do tego tarła w ogóle doszło )Twoje ryby przystąpiły do tarła w akwarium ogólnym to na odchów młodych nie masz za bardzo co liczyć.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. W sumie nie zależy mi na odchowie, mimo że całe akwarium mają dla siebie :D Ale tak z ciekawości - dlaczego nie?

Samice miały duże brzuszki, tak jakby właśnie pełne ikry. Ale nie zauważyłam żeby coś "się sypało", więc może to nie było pełne tarło. Mają też taki mech, o którym czytałam, że właśnie na nim składają ikrę, ale nawet do niego się nie zbliżały. Ważne, że nie była to agresja i atak :D

Link to comment
Share on other sites

Ochotkę możesz zastąpić takimi mrożonkami jak np: kryl, wodzień, cyklop. Tak jak i ochotki nie polecam również rurecznika ( tubifex ) ponieważ ochotka i rurecznik są pokarmami otłuszczającymi, a także mogą w sobie zawierać szkodliwe związki dla ryb.

 

W sumie nie zależy mi na odchowie, mimo że całe akwarium mają dla siebie :D Ale tak z ciekawości - dlaczego nie?
Dlatego że po prostu ikra lub młode zostaną najprawdopodobniej zjedzone przez ryby dorosłe.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...