Jump to content

Czy to gody czy atak? PILNE!

Recommended Posts

Witam,

dostałam Danio różowe/czerwone od znajomego, trzymane w kwarantannie specjalnie dla mnie - warunki i parametry idealne z wodą w moim zbiorniku. Miała to być samica, niby miałam swoją parkę (jak dla mnie miałam dwie samice a teraz dostałam samca). Po odczekanych 2 tyg. kwarantanny, po porównaniu parametrów, wpuściłam rybkę do zbiornika ogólnego, po chwilowym oswojeniu się, zaczęły się tańce z dwoma mieszkańcami. Załączam filmik, bo zdjęcia nie wyjdą. I teraz mnie zastanawia: czy to jest atak starych mieszkańców na nowego, czy może wreszcie dostały (faktycznie) samca i zaczęły gody? Jak coś, mam akwa kwarantannowe, do końca zostało 10 dni, z warunkami identycznymi jak w docelowym.

Ale proszę! podpowiedzcie, bo jak ma jej się krzywda stać to wolę ją oddać, a jeśli to gody to podpowiedzcie co dalej. PILNE! Pozdrawiam

Ps: nie mogę dołączyć filmiku... Rybki pływają w "wirze" przy sobie, ocierają się o siebie, wygląda trochę jakby się podgryzały (nie widzę uszkodzeń ani łuski nie spadają) - są pod pełną obserwacją od 2 godzin (czas od wpuszczenia nowej do teraz). Powoli się to uspakaja, rozpływają się na dłuższe chwile i znowu w "trójkąt"... Czy powinnam reagować oddzieleniem? PILNE!

Edited by katija

Tutaj możesz poczytać o tych rybach i ich rozmnażaniu http://forum.superakwarium.pl/topic/45368-danio-pr%C4%99gowany-danio-rerio/ Jeśli w akwarium miałaś dwie samice i wpuściłaś im samca to wielce prawdopodobne że ryby zaczęły się wycierać. Na ogół u tych ryb tarło następuje na drugi dzień rano, ale z doświadczenia wiem że ryby te mogą przystąpić do tarła zaraz po połączeniu tarlaków. U mnie np: były przypadki że przystępowały do tarła i wieczorem.

Oczywiście o ile ( bo tak naprawdę to nie wiadomo czy do tego tarła w ogóle doszło )Twoje ryby przystąpiły do tarła w akwarium ogólnym to na odchów młodych nie masz za bardzo co liczyć.

Dzięki. W sumie nie zależy mi na odchowie, mimo że całe akwarium mają dla siebie :D Ale tak z ciekawości - dlaczego nie?

Samice miały duże brzuszki, tak jakby właśnie pełne ikry. Ale nie zauważyłam żeby coś "się sypało", więc może to nie było pełne tarło. Mają też taki mech, o którym czytałam, że właśnie na nim składają ikrę, ale nawet do niego się nie zbliżały. Ważne, że nie była to agresja i atak :D

Ochotkę możesz zastąpić takimi mrożonkami jak np: kryl, wodzień, cyklop. Tak jak i ochotki nie polecam również rurecznika ( tubifex ) ponieważ ochotka i rurecznik są pokarmami otłuszczającymi, a także mogą w sobie zawierać szkodliwe związki dla ryb.

W sumie nie zależy mi na odchowie, mimo że całe akwarium mają dla siebie :D Ale tak z ciekawości - dlaczego nie?
Dlatego że po prostu ikra lub młode zostaną najprawdopodobniej zjedzone przez ryby dorosłe.