Skocz do zawartości

no2 no3 pH itp. jak sprawdzic ? czy woda ze studni moze zabic rybki ?


adrian0202
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

mam kilka pytan dotyczacych parametrow wody ( ph kh gh no2 no3 ci ) . wczoraj zrobilem start zbiornika jest to zbiornik 60x30x33 60l profil filtr hj-111b ( oczywiscie do wymiany na fan 1 plus ) oswietlenie1x 15w ( za niedlugo postaram sie dodac jeszcze jedna swietlowke ) jest to moj pierwszy zbiornik . wlalem wode bez sprawdzenia poprosty z kranu do zbiornika , jak wiadomo sa swieta i sklepy pozamykane jak sprawdzic paramert wody ? da sie jakos to zrobic bez testerow ?  chcialbym dodoac ze woda nie jest metna . kilka lat do temu 5-6 posprawdzeniu wody ze studni w sanepidzie powiedzino nam ze mozna ja pic ze studni jest tak czysta lecz czlowiek nie ryba i od tego czasu moglo sie duzo zmienic ptytanie czy na tyle ze bedzie zabujcza dla rybek i roslin ? czy bakterie poradza sobie np z wysokim ph gh i kh czy tylko radza sobiez no3 ?

 

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Twój post jest równie czerwony co mój dopisek ;) Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem a jezeli okaze sie ze azotanow jest za duzo twardos wody bedzie za wysloka i bede musia zrobi podobnie jak ty to zastosowac podmiane wody powiedzmy w 40 % ?

poki co niemam rybek 

 

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem a jezeli okaze sie ze azotanow jest za duzo twardos wody bedzie za wysloka i bede musia zrobi podobnie jak ty to zastosowac podmiane wody powiedzmy w 40 % ?

poki co niemam rybek 

 

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Krzysiek1702

 

 

 

Ja zrobiłem całkowity restart. Twardość zawsze możesz zbić filtrem odwróconej osmozy albo wodą demineralizowaną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbędne na star są: pH, KH/GH, NH3 (może mniej ważny), NO2, NO3.

 

Ja kupiłem taki zestaw i mogłem świetnie monitorować dojrzewanie zbiornika etap po etapie.

Po co CI test na NH3 ?

 

 

Pozwolę się zapytać , ile cały zestaw kosztował ?

 

Wystarczy jak kupisz Ph, GH/KH ,No2 ,No3  wszystkie testy zoolek koszt 15-20zl zależności od sklepu.

 

Testy starczą Ci na długo ,najwięcej testów robi się przy starcie  przez pierwszy miesiąc ...jak już ustabilizuje się zbiornik to  testy będziesz robił max 2 razy w tyg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...