Skocz do zawartości

Morskie i kilka pytań


Dragon2588
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, start dopiero za 5 dni.

Pytanka:

1. Czy koniecznie trzeba filtr RO?
2.A może być woda źródlana taka do picia ?

Nie wiem , czy kiedyś hodowałś rosiczki, ale do nich też trzeba wodę ozmotyczną taką z filtra RO lecz ja nie kupowałem filtra tylko sam robiłem taką wodę, było to tak: do czajnika wlewałem wodę (do picia), zagotowywałem ją w nim przez 4 minuty i była idealna.

Tylko było poczekać trochę, aż się ostudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Robteos się produkuje, wyjaśnia jak krowie na rowie, jak wystartować z akwarium morskim, tak żeby to miało ręce i nogi. I żeby bezsensownych kosztów i strat w żywym organizmie nie było. I co? "I wszystko jak krew w piach... Ta, krew od razu..."

Akwarium morskie to nie są tanie rzeczy, nie przyoszczędzisz.

Może zamiast tego morszczaka sprezentuj ładne słodkowodne? Albo chomika?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to spokojnie moja cierpliwość jest baaaaardzo duża więc nie ma zmartwień  :icon_e_biggrin: .
Co do wody powiem tak inwestycja w filtr RO+di to koszt rzędu 250zł nie jest tak wiele.A taka woda z filtra zawsze będzie mieć takie same parametry czyli będziemy wiedzieć na czym stoimy  :czytaj: .Osobiście mam Filtr RO3+di nigdy nie próbowałem prowadzić akwarium na wodzie destylowanej/gotowanej bo jak coś będzie nie tak z wodą to życie w akwarium może pójść na inny świat a takie życie do tanich nie należy. 


Pozdrawiam.

Edytowane przez Robteos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeśli nie masz dużo pieniędzy to się na razie wstrzymaj i odkładaj kupuj powoli i lepsze a w między czasie się dokształcaj.Bo start na wariackich papierach może nie wypalić i tylko stracisz nie potrzebnie czas jak i pieniądze.Sam do pierwszego startu sprzęt szukałem kompletowałem ponad 8 miesięcy  :icon_e_biggrin:

Edytowane przez Robteos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już 2 miesiąc szukam patrze co gdzie jak.

I na początek kupie pompkę i odpieniacz a nad RO się jeszcze zastanawiam. Światło i duperele później kupue. :P

Jeśli ci chodzi o napowietrzacz do odpieniacza to szukaj najcichszych na rynku.Bo zwykłe standardowe niestety głośno buczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aquatika.pl/Aquael-skimmer-ps---300-3132 - taki odpieniacz może być ?

 

 

http://www.aquael.com.pl/produkty/akwarystyka/akcesoria/177-oxyboost-plus- napowietrzacz jest podobny do tego co podałem w linku, mój troszkę bruczy.

 

A mogę wyłączyć odpieniacz na noc, a rano znów włączyć?

Edytowane przez Dragon2588
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być akwarium z kilkoma koralowcami miękkimi,to po co tam pchać odpieniacz?

Dobra kaskada + falownik powinien wystarczyć. Tej wielkości akwarium może być prowadzone na samych podmianach wody i to bez problemu.

Powiem tak ja w swoim pierwszym miałem odpieniacz w obecnym też więc się nie wypowiem na ten temat.Jeśli prowadzisz takie i nie masz problemów to jak najbardziej może spróbować a jak będzie problem to po prostu dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale za wielkich ryb to tam nie wpuścisz.Bo trochę małe akwarium dlatego radziłem kupić coś większego koło 112l bo tam już idzie mieć z dwa nemo z dwa petagony babkę kopiącą.Co do odpieniacza jeśli go nie kupisz to po prostu musisz systematycznie podmieniać wodę bo tylko po przez podmianę wody usuwasz wszystkie ciężkie związki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Czy ktoś, by mi opisał aklimatyzację ryb, z własnego doswiadczenia?

 

Szukałem w internecie, ale każdy post różni się jednym szczegółem, a chce mieć pewność.

Aklimatyzacja ? na to jeszcze musisz zaczekać dojść trochę.Co do aklimatyzacji proste worek wkładasz do akwarium otwierasz go ranty zaczepiasz na boku akwarium i do worka wlewasz po troszku wodę ja robię to tak ,że nabieram pełną zwykłą szklankę 250ml i tak wlewam po 1/4 co 3-5m i jak jest pusta znów napełniasz tak do 20 minut robisz aklimatyzację.

Co do pokolca królewskiego to niestety do tej ryby na początek trzeba mieć dobrą lampę UV bo niestety *kichniesz* przy niej i zaraz ją obsypuje ospa  :oops: .Moja już ma ponad rok to tak nie robi bo jest przyzwyczajona do ludzi ale na początku to co chwile miała białe kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...