Skocz do zawartości

[72] Wysoka twardość


piotrz23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam myśleć o rybkach do mojego akwa. Niestety mam dosyć wysokie parametry. 

Akwa 72l 60x30x40

Filtr Aquael Fan 1 plus (gąbka od FAN 3 plus)

grzała z termostatem 75w

oświetlenie 2x15w barwa 2x7500k (Chcę kupić jedną świetlówkę o barwie 6500k) świece 7h

piasek do piaskownic plus kulki gt

stosuje carbo i potas

 

Parametry wody:

pH 7,8 (kropelki zoolek i pasek jbl)

gh 7 (jak wyżej)

kh 20 (jak wyżej)

no2 0(jak wyżej)

no3 10 (pasek jbl)

temp 26 st

Baniak zalany dokładnie 3 tyg temu. Filtr przed zalanie pracował 5 dni w dojrzałym akwa.

Mam kilka roślin, ale nazw nie pamiętam. Na pewno mam gałęzatkę, nurzańca, cabombe, ludwigie, moczarkę i corymbose mini.

 

Ja widzicie mam praktycznie beton, a nie wodę. Zastanawiam się czy mogę w tym w ogóle trzymać rybki. Myślałem nad

10x Gupik różne odmiany(pawie oczko, endlerki i inne barwne odmiany)

10x Krewetki na dno(?)

2x helenka (aktualnie mam plagę jakiś małych ślimaków)

 

Da się w ogóle trzymać barwne gupiki w takiej wodzie? Widziałem zdjęcia w necie i barwne odmiany są PIĘKNE. Gupik niby pospolita rybka, ale odmiany barwne mają tak niezwykłe kolory i płetwy. Ogólnie chciałbym stworzyć kolorowe(niczym parada równości w Berlinie :P) gupikarium. 

Co do krewetek, czytałem trochę o tym w necie i niby wszyscy piszą, że np RC dają radę w twardej. Właśnie, dają radę, ale ja nie zamierzam trzymać rybek/krewetek w skrajnych dla nich warunkach.

Mam nadzieję, że pomożecie mi coś dobrać do tej "wody". Fajnie by było gdyby znalazł się jakiś haremik ryb. Bojownik chyba odpada ze względów parametrów i w ogóle obecności gupików? 

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Mam płytę z pleksi jako pokrywę, ale strasznie paruje. Czy przez tę parę światło dużo gorzej dociera do roślinek? Może musiałbym wyciąć jakiś wylot w pokrywie, aby więcej powietrza dolatywało?

I ostatnie pytanie. Drogie są takie odmiany barwne gupików?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej wodzie bez problemu możesz trzymać gupiki, one wymagają twardej wody  ;-) W pełni się z Tobą zgadzam w kwestii piękna tych ryb, szkoda że są one tak bardzo niedoceniane... Jeśli chodzi o ich cenę to możesz je kupić dosłownie za parę groszy lub piwo od jakiegoś hodowcy (popatrz na olx w swoim mieście u mnie ludzie oddają je za czekolade, tylko że są to młode ryby i często nie widać jeszcze ich ostatecznego wybarwienia), gupiki szybko się rozmnażają i zwykle po jakimś czasie nie ma co robić z młodymi rybkami, dlatego jest bardzo dużo ofert sprzedaży. W sklepie takie rybki bez problemu możesz kupić w okolicach <5 zł  

Edytowane przez Lesnik92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odp. A co z krewetkami? Platki też mi się podobają, zwłaszcza pomarańczowe z czarnymi płetwami. Chciałbym mieć gupiki z ciekawymi ogonami np. mieczykowatymi albo triangle. Same samce oczywiście. I w jakiej ilości max? Czy harem bojownika definitywnie odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...