Skocz do zawartości

Świetlówki 112L


logitech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
co sądzicie o takim doborze świetlówek w 112L?
Przód - Diversa  Opti plant 18W 5000K

Środek - Juwel Day-lite 18W 6500K

Tył - Sun-Glo 20W 4500K


Rośliny w baniaczku to: Wąkrotka Białogłowa, nurzańce, kilka gatunków zwartek, Żabienice, oraz mikrozorium oskrzydlone, mikrozorium windelov.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa światła lepsza by była 2x6500K + 8000K. Barwa ciepła (5000K, 4500K) światła z tego co wiem jest słabiej przyswajalna przez rośliny.

Patrząc na Twoje roślinki śmiem twierdzić, że tyle światła nie potrzebują. Odjąłbym chyba jedną (18W) i zostawił wtedy 2x6500K lub 6500K+8000K.

Jeśli już zamierzasz zostawić wszystkie to daj coś na taflę wody aby rybom było "wygodniej" żyć :) chociaż te 0,5W/l to jeszcze nie tragedia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa światła lepsza by była 2x6500K + 8000K. Barwa ciepła (5000K, 4500K) światła z tego co wiem jest słabiej przyswajalna przez rośliny.

Patrząc na Twoje roślinki śmiem twierdzić, że tyle światła nie potrzebują. Odjąłbym chyba jedną (18W) i zostawił wtedy 2x6500K lub 6500K+8000K.

Jeśli już zamierzasz zostawić wszystkie to daj coś na taflę wody aby rybom było "wygodniej" żyć :) chociaż te 0,5W/l to jeszcze nie tragedia :)

Mamy w tym momencie takie oświetlenie ale zbliża się rok od kiedy świeca i planuje je wymienić tylko właśnie zastanawiałem  się czy na na takie same czy coś nowego wprowadzić. Jeśli chodzi o tafle to hydrocotyle zrobiło swoje no i jedna z  żabienic jest nie mała ponad 40cm wysokości więc rybki solarium nie maja:)

Zapomniałem w pierwszym poście dodać że podaje Co2 z bimbrowni.

 

A co powiesz na zastosowanie ledów?

Myślałem ale sobie odpuściłem. Może jak będę przerabiał drugie akwarium to coś takiego zamontuje.

 

Edytowane przez logitech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą świetlówkę 6500K kupisz w markecie budowlanym za 7,50zł. Możesz wymieniać i co pół roku. ;) Statecznik jaki masz? Magnetyczny czy elektroniczny? Przy magnetycznym możesz rozważyć wymianę na elektroniczny, zdecydowanie wydłuża się "życie" świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem tą 6500K Juwel Day-lite i podłączyłem to mi ręce opadły, różni się od zwykłej świetlówki tylko ceną. Przepłaciłem ok 21zł :/.  Stateczniki z tego co pamiętam posiadam magnetyczne i może pójde za Twoją radą ahr i je wymienię. Z tego co pamiętam nie jest to duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...