Jump to content

Jbl e1500

przemeee
 Share

Recommended Posts

Witam.
Mam problem z filtrem jbl e1500. Wymieniłem wirnik i ós, a filtr nadal głośno pracuje. Nie wiem czy to jest spowodowane. Wirnik zakładałem kilka razy i smarowałem to wazeliną i słychać jakby takie tarcie. Miał ktoś podobny problem? Bo powinien być praktycznie niesłyszalny, a burczy jak odkurzacz.

Edited by andy102
Pisownia.

Zawory  In /Out otwarte na maxa ? 

Mój jbl e901 też buczy jak przymknę zawory  ba otwartych na maxa jest bezgłośny . zresztą w instrukcji masz  napisane  ze ograniczenie przepływu powoduje głośniejszą pracę i szybsze zużycie wirnika .

Witam :)

Też miałem w swoim e900 problemy z buczeniem/burczeniem czy jak to zwał. Nie była to wina odpowietrzenia, wymiana wirnika pomogła na miesiąc, może 2. W końcu znalazłem przyczynę - powodem tarcia jest ten element będący łopatkami wirnika który nie siedzi zupełnie sztywno na reszcie wirnika. Takie coś miał stary wirnik i po niedługim czasie ma ten nowy.

Moje rozwiązanie - akurat w e900 (nie wiem jak w 1500 wygląda wirnik) pod tym elementem z łopatkami jest pusto i można tam wepchnąć gumkę/uszczelkę odpowiednio dobraną - powoduje to jego stabilizację i brak bicia łopatek i burczenie ustaje.

Wiem że opis ciężko zrozumieć ale jeśli będziesz chciał to rozwiązanie wypróbować mogę opisać do dokłądniej/dodać jakieś fotki do pomocy ;)

Edit:

od razu dam fotkę o co mi chodzi:

post-18633-0-47274600-1427179287_thumb.jpg

Edited by Limak86

No doszedłem do podobnego wniosku, że to właśnie coś z tymi łopatkami wirnika.Wypróbuję na starym wirniku i jak będzie ok, to przerobię ten nowy wirnik.
Regulacja w ogóle, w którym miejscu jest ?

Edited by andy102
Pisownia.