Skocz do zawartości

mini kani 120 jak wyciszyć pompę?- poradnik


ibrachim12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam w internecie szukałem sposobu na wyciszenie pompy jednak nie znalazłem dobrego sposobu. 

Sam wymyśliłem sposób więc postanowiłem się nim podzielić.

 

Odkryłem że źródłem hałasu jest to połączenie i że gdy lekko ściśniemy pompę ręką hałas ucicha:

4396a9454d.jpg

 

Na początku próbowałem tam wcisnąć piankę. Jednak był to beznadziejny pomysł gdyż zawór się otworzył i na dywan wylało mi się 10l wody.

 

Później wymyśliłem że kupię ścisk stolarski (od 10zł) i ścisnę pompę na stałe. 

Jak się okazało był to dobry pomysł, pompa chodzi cicho. 

Ścisk należy zamontować w taki sposób, w innym ułożeniu będzie się zsuwał z pompy.

 

180ee72237.jpg

 

68a98d6455.jpg

 

Dlaczego przez ściśnięcie eliminujemy hałas?

Wg. mnie dzięki ściśnięciu ścianki pompy nie dotykają do ścianek zaworu, a to eliminuje drgania.

UWAGA!!! Nie wiem czy takie ściśnięcie pompy jej nie uszkadza (pokaże to czas). Stosujesz ten sposób na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostszy patent.

Odwróciłem pompkę.

Jeżeli załączysz ją do węża ssącego (czyli skierujesz przepływ w dół a nie w górę jak u ciebie) będzie praktycznie niesłyszalna.

Poza tym, łatwiej zalewać filtr przy takim podłączeniu i mniejsze jest obciążenie wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym, łatwiej zalewać filtr przy takim podłączeniu i mniejsze jest obciążenie wirnika.

Jak i również, większe obciążenie dla uszczelek w filtrze, bo nie działa on już podciśnieniowo tylko nadciśnieniowo i większa możliwość zalania domu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam filtr, turbina jest skierowana w odwrotny sposób niż u Ciebie(wspomina o tym Adamu w swoim poście) co lepsze nie jest zaczepiona do szyby akwarium w żaden sposób tylko wisi luźno i jedyne co słyszę to bąble CO2 z bimbrowni. Filtr u mnie jest idealnie cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...