Skocz do zawartości

Czarne wody Amazonii - 450litrów.


przemeee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Światło zostanie tak jak jest, czyli 2x36W.Woda w akwarium już się wyklarowała.Korzeń jeden usunąłem bo zaczął gnić, ale mam ich pod dostatkiem więc włożyłem nowy.Pistie też ruszyły i myślę, że za jakieś dwa tygodnie pokryją całą powierzchnię i dojdą ryby.Zrobiłem kilka fot telefonem, ale ciężko takie ciemne akwarium uchwycić aparatem 5mpx.

Tak to wygląda i wystrój już taki zostanie.Jedynie to jeszcze pistia wypuści korzenie i dla mnie będzie elegancko.

Mile widziane rady i sugestie,aby poprawić zbiornik :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

post-14122-1427918171,88_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie zagracone i korzenie wyglądają super. Mnie się wydaje, że bardzo naturalnie:-) Taka sugestia co robienia foto telefonem...nie rób opcją "auto", jeżeli robisz samsungiem wejdź w ustawienia aparatu-->tryb scenerii-->kolory jesieni lub świt; dużo lepiej będzie widać kolory i bardziej przybliży piękno zbiornika(które i tak zapowiada się zacnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lampie zapomnij ;-) aha, jeszcze jedno, te wszystkie telefony co same łapią ostrość nie zawsze łapią to co chcemy, więc jak będziesz chciał sfotografować swoje skalary to bierz szkło powiększające i przystawiaj do obiektywu, łatwiej może nie będzie ale na pewno ostrzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akwarium musiało zostać przeniesione z czym związane było wpuszczenie wody i zniszczenie dekoracji. Woda jest w całości ze starego zbiornika oraz filtr też. Nadal pływają tylko 8x P. scalare.

Parametry wody :

pH 6,5 ; kh 1 ; gh 3 ; no2 oraz no3 0.

Teraz zrobiło się więcej miejsca dla skalarów. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś zbrojnika (chodzi mi o łatwo dostępny i niezbyt drogi gatunek).

Jeszcze dziś zrobię mocniejszą herbatkę. Wywaliłem 1 swietlowkę i zostało teraz 1x35w. Pistie wrzuciłem bo były ślimaki, które przy okazji przenosin udało się chyba usunąć.

Opinie i porady mile widziane :)

73639ae3292c08f0d4a35ddcc96b08fc.jpg6612f5804cd2571e546b92ebfdf468fd.jpg2e5ef2e7545e93dcf33c26ee2395b78f.jpg8175cbd1816784b074732216764be7e2.jpg

Edytowane przez przemeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne masz parametry wody. Dekorację pasowało by czymś uzupełnić, szczególnie na dole bo trochę pusto. Co do zbrojników, to ja ma 2 L104, ale są bardzo skryte i płochliwe, ciężkie do obserwacji. Może jednak przy większym stadku były by bardziej śmiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...