Skocz do zawartości

Czarne wody Amazonii - 450litrów.


przemeee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie zakładania akwarium po 2letniej przerwie z akwarystyka.Wcześniej miałem akwarium roślinne,a teraz postanowiłem zrobić coś innego.

Oto dane dotyczące całego projektu:

Wymiary to 150x50x60.

Filtracja biologiczna JBL E 1500 wypełniony ceramiką.

Jako napowietrzacz i mechanik będzie aquaell.

Oświetlenie standardowe 2x36w dla pistii i jak się rozrosnie to będzie idealny klimat.

Jako podłoże użyłem 30kg piasku z atestem oraz 15 kg piasku budowlanego.

Dekoracja to korzeni z drzewa olchy,szyszki z olchy oraz liście dębu.

Obsada jak na razie to nie wiem,ale zastanawiałem się nad 6 skalarami i stadem kiryskow na dno.

Parametry wody z kranu to : ph 6,8 ; gh 5 ; kh 4; no2 0; no3 15.

 

Jak na razie akwarium stoi z podłożem i korzeniami.Jutro zostanie zalane wodą, która już stoi w pokoju. Wstawię kilka zdjęć z dotychczas wykonanych prac.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To tyle.Jutro zostanie zalane.W przyszłym tygodniu dojdą pistie.Później tylko zrobić herbatkę i czekać aż akwarium dojrzeje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane. Jak na razie woda jeszcze nie jest załatwiona.Na dno dojdą jeszcze korzenie, które są na zdjęciach wstawionych.

Nie chcę zagracać miejsca do pływania.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Takie coś będzie jeszcze na dnie i trochę liści dodam.Pistie też już zamówione.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Filtr miesza mi liśćmi bo skierowałem to bardziej w dół bo zaś jak dam na górę to będzie mieszał pistiami,ale korzeni już nie zdmuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piasek polalem tylko octem i nie pienilo nic.

Testowałem octem kreisel 099 i też nic nie pieniło, a po zalaniu RO i odczekaniu 24h niestesty ale podniósł ph o 0,3. Może to niewiele ale sprawdzałem przy niewielkiej ilości piasku. Lepiej może przetestuj żebyś nie miał problemów. U mnie w 54l restart to nic kłopotliwego ale w takim baniaku to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie szukałem jakichś ciekawych ofert z ryb i nic nie znalazłem.Orientuję się ktoś, gdzie dostanę jakieś ładne skalary w Oświęcimiu/Bielsku?Nie muszą być f1 mogą być zwykłe manacapuru lub inne ładne odmiany???

 

Edytowane przez przemeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę liści i szyszek.Zaparzylem trochę herbatki i przyszły pistie.Byłem również w lesie i wykopalem kilka korzeni i myślę że jeszcze jednego dodam bo wydaje się pusto.Na dno dojdą plaskie kawałki drewna.

01df0a9a3a6fc08bcf7453f890e43fa9.jpg245c00702465360b8d790c56191c5b0a.jpg9c632129a7aafe0d282efe6c5d72023e.jpgfe1177624459eb38332ded877af012d2.jpg

Edytowane przez przemeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji,że wydobyłem nowe korzenie zmieniła się aranżacja.Kupiłem też sporą ilość korzeni na dno.

Tak to wygląda

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się czy nie wyjąć tego korzenia po środku i zostawić tyloi te dwa po bokach??? Zdjęcia nie wyraźne bo telefonem robione i oświetlenie jest jeszcze 2z36 W do czasu aż pistie podrosna.Później zostanie tylko jedna świetlówka.

Dopóki skalary bedą małe to bedzie ok z wystrojem ale późnien te ze środka chyba out?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...