Skocz do zawartości

Neonkarium - baniak 120 litrów pod neonki


Rekomendowane odpowiedzi

witam po paru latach baniaka zachciało mi się zrobić zbiornik pod same neony i tu proszę Was o rady jako że długo nic w baniaku nie było a sam parę lat odszedłem od akwa ze względu na studia pracę itp .

Mam zbiornik 120 litrów ( jak w podpisie ) , żwir rzeczny , parę korzeni i skałek .

Jakie rośliny proponujecie , ile sztuk rybek ( neon inesa ) , jaką wodę przy zakładaniu - kranówka czy pół na pół z demineralką ?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V_i a linki do tego?
 

 

Jakie rośliny proponujecie

 

 

ile sztuk rybek ( neon inesa )

 

jaką wodę przy zakładaniu - kranówka czy pół na pół z demineralką ?


Nie krępuj się i rozbij sobie na 3 posty. Ważne, aby pomóc. 

 

Co do wystroju to najlepiej będą się czuły w black water

Przecież to jest już napisane w artykule do którego dałaś link. Już nie pamiętasz co pisałaś? 

 

 

Nie będę się krępował, a co mi tam... Spam +2. darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego : Dyskutant

już tak dawno nic nie robiłem z akwa ani nie zaglądałem tu że nie pamiętam , dzięki za przypominajkę :)

 

 

będe zakłądał zbiorniczek od zera więc woda musi swoje odstać , czy do filtra dawac węgiel aktywny łącznie z zeolitem czy tak jak jest zostawić - gąbka, zeolit, biobale , gąbka ?

Edytowane przez alien1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krępuj się i rozbij sobie na 3 posty. Ważne, aby pomóc. 

 

 

No to pomagaj DawW, a nie mów innym co mają robić i nie spamuj nic nie wnoszącym do tematu postem.

 

 

Przecież to jest już napisane w artykule do którego dałaś link. Już nie pamiętasz co pisałaś? 

 

 

Nie muszę wszystkiego pamiętać, a już na pewno nie muszę Ci się z tego tłumaczyć.

 

 

 

czy do filtra dawac węgiel aktywny łącznie z zeolitem czy tak jak jest zostawić - gąbka, zeolit, biobale , gąbka ?

 

Zostaw tak jak jest. Skoro dawno tu nie zaglądałeś to dla przypomnienia tutaj masz co nie co z podstaw :)http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeolit wywal z filtra a dlaczego...? To już V_i zaraz Ci da link i tam będzie opisane wszystko.

Z bardziej chamskimi odpowiedziami, tym bardziej nic nie wnoszącymi do tematu, dawno się nie spotkałem. Jesteś z Sobięcina, że się tak ciskasz? :)

 

Jeśli link, który podaje V_i zawiera wszelkie niezbędne informacje, to dlaczego uważasz przytoczenie takiego tematu za coś złego? Po to takie tematy powstają. Poza tym czytaj uważnie - nikt o wyrzucaniu zeolitu nie mówi. V_i wspomina wyłącznie o braku konieczności wkładania węgla aktywnego do filtra. 

 

Żebyś nie zarzucił mi braku wyjaśnienia - już spieszę z odpowiedzią. Węgiel aktywny będzie wiązał wszelkie substancje (niepożądane, ale także te dobre), a po pewnym czasie zacznie to z siebie "wyrzucać" z powrotem do wody. Poza tym chemicznie klaruje wodę, co w przypadku Neonów nie jest pożądane. 

 

 

 

Jakie rośliny proponujecie , ile sztuk rybek
 

Neony wymagają herbatki i ciemnego podłoża, oświetlenie raczej słabe, dlatego też rośliny muszą być mało wymagające. Tutaj spis roślin cieniolubnych http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-ro%C5%9Blin-cieniolubnych/ 

Ławica 30 szt powinna być ok na ten litraż.

 

 

 

jaką wodę przy zakładaniu - kranówka czy pół na pół z demineralką

 

Wszystko zależy od parametrów wody Twojej kranówki. Kup testy wody na PH, GH, KH, najlepiej kropelkowe, a wtedy dowiemy się jak trzeba będzie przygotować wodę. 

Edytowane przez mrkojiro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o zeolicie, który to autor tematu ma już w filtrze. 
 

 

czy tak jak jest zostawić - gąbka, zeolit, biobale , gąbka ?

 
A zamiast zeolitu dałbym ceramikę, keramzyt, itp. 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o zeolicie, który to autor tematu ma już w filtrze. 

Mogłem źle zrozumieć co chciałeś powiedzieć. Jednak jeśli uważasz, że zeolit należy wywalić to daj ku temu argument. Jeśli jednak nie zamierzasz argumentować to daruj sobie chamskie uwagi do osób, które starają się pomóc. Masz do powiedzenia najwięcej, ale nie na temat, który porusza autor. Uprzedzając fakty: moje kolejne wypowiedzi dotyczyć będą tylko i wyłącznie pomocy na temat, bo nie jestem tu po to, by uczyć dobrego zachowania takich osób jak Ty DawW. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do filtra dawac węgiel aktywny łącznie z zeolitem czy tak jak jest zostawić - gąbka, zeolit, biobale , gąbka ?

 

Zostaw tak jak jest.

 

Tu nie trzeba było wyjaśnień a u mnie ich szukasz. 

 

 

Jednak jeśli uważasz, że zeolit należy wywalić to daj ku temu argument.

 

Myślałem, że nie trzeba.

 

Zeolit ma podobne właściwości co węgiel aktywny.

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roślin proponuję mech, we wszystkich możliwych odmianach :) mchu nigdy za dużo :)

 

Nie chce tutaj wchodzić w doznania estetyczne, jednak pomimo, iż neonki pochodzą z bw to równie dobrze można je hodować w ładnych zbiornikach :)

Edytowane przez Korund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj wchodzić w doznania estetyczne, jednak pomimo, iż neonki pochodzą z bw to równie dobrze można je hodować w ładnych zbiornikach :)

BW też może być ładne :) Każdy ma różny gust. Jednak wiem do czego dążysz. Oczywiście nie trzeba robić mocnej herbaty czy BW z prawdziwego zdarzenia. Można mieć wyklarowaną wodę bo taka faktycznie uderza w gusta największej ilości osób. Warto jednak mieć na uwadze pochodzenie Innesów i zapewnić im ciemne podłoże, niezbyt mocne oświetlenie, a nawet mile widziane będą rośliny pływające. Czarne tło dodatkowo wzmocni efekt. Miałem Innesy na jasnym i ciemnym podłożu i powiem tyle: o niebo lepiej są wybarwione na podłożu ciemnym, nawet nieco inaczej się zachowują niż na jasnym i chętniej pływają na widoku. 

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...