Skocz do zawartości

Moje pierwsze akwarium, uwagi/sugestie.


misiek1784
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AKWARIUM:80x40x40 

OŚWIETLENIE: Belka DIY Power Led 12x1W 6500K 

FILTR: Jbl e901 

GRZAŁKA: 150W  JBL

PODŁOŻE: Ziemia ogrodowa + piasek z OBI :D

 

ROŚLINY: Mech jawajski, Cabomba i Bacopa Karolińska, Anubias Barteri Nana, Żabienica Blehera, Gałęziatka Kulista.   

 

 

Akwarium zalane 15.03.2015

 

bcdfff06e854e65dm.jpg

 

f54d857c43e17b83m.jpg

 

60e2b61e4764896dm.jpg

 

b2ac002079078367m.jpg

 

be12de50454563d8m.jpg

 

1157dc0267555f4am.jpg

 


Dzisiaj sprawdziłem testami kropelkowymi: ph 7, gh 9, kh 5. Muszę kupić jeszcze testy na no2 no3 i na nh3 bodajże...

 

Rozmieszczenie deszczownicy grzałki termometru jest ok czy coś zmienić??


Będę wdzięczny za sugestie, uwagi...

 

 

Przeniosłam Twój temat do odpowiedniego działu. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedna belkę z power led tylko się zastanawiam czy barwa ciepła czy zimna no i parę kolorowych ledów dodam dla roślin. Jako obsadę planuję 10 Neon Innesa, 6 Otosków, 5 Piskorek Khula, 6 Kirysków jeszcze nie wiem jakich :D i myślę nad krewetkami. Co o tym myślicie??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium masz widliczkę - nie jest to roślina do hodowli w pełnym zanurzeniu - możesz spokojnie powiedzieć ciepłe słowo sprzedawcy w sklepie. Ogólnie akwarium wydaje mi się trochę puste - dosadź kilka zwartek, może nurzańca na tył... Nie wiem czy to tylko złudzenie, czy kabombą naprawdę mocno kołysze - jeżeli wylot filtra jest skierowany na nią to nie nacieszysz się nią zbyt długo - ona lubi mieć spokój.

 

PS. jakieś tło będzie?

Edytowane przez Miniu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedna belkę z power led tylko się zastanawiam czy barwa ciepła czy zimna no i parę kolorowych ledów dodam dla roślin. Jako obsadę planuję 10 Neon Innesa, 6 Otosków, 5 Piskorek Khula, 6 Kirysków jeszcze nie wiem jakich :D i myślę nad krewetkami. Co o tym myślicie??

 

Daj ledy zimne, będą lepsze. Obsada miodzio, z kirysków proponuję pandy, będą się ładnie prezentować. W ogóle to bardzo profesjonalnie jak na pierwsze akwa :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ledów to mam właśnie barwę zimną ale zawsze mi sie myli ze to właśnie barwa ciepła ma więcej K niż zimna. Czyli ta widliczka wylatuje z akwarium. Co do obsady myślałem jeszcze nad parką Gurami Mozaikowego lub Prętnika Karłowatego bo ponoć ławica neonków lubi być czasem przegoniona przez większa rybkę... Deszczownice mam tak ustawioną że dość mocna porusza taflą wody i dlatego ta kabomba taka wygięta i muszę pokombinować  albo zmniejszyć przepływ albo inaczej ustawić deszczownicę. Co do tła to na pewno odpada takie z zoologicznego roslinki korzenie itp ponoć czarne lub niebieskie bardzo ładnie się prezentuje. 

 

Wrzuciłem trochę pokarmu w granulkach który opadł na dno i dzisiaj zauważyłem że na nim pojawił się taki jakby biały meszek, mam zacząć się martwić??

Edytowane przez misiek1784
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była propozycja uzupełnienia obsady ;)

Kiryski pandy: temperatura 22-24*C, pH 6-7,2, woda miękka do średnio twardej

Danio: temperatura 18-24*C, pH około 7, woda miękka do twardej

Moim zdaniem otoski, neony, kiryski panda i piskorki do siebie pasują i się do tego ładnie ze sobą komponują. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecę już 7h dziennie. Temp 25.

 

Dzisiaj zrobiłem testy:

ph 7.5

gh 10

kh 6

no2 0.2

no3 5

nh3 0

 

Lekkie przemeblowanie.

ca150905e9109c92m.jpg

08ffc9f09385cf49m.jpg

334fb5a7eb098a1fm.jpg

ae0d35521f3e378bm.jpg

 

W niedziele wybieram sie na giełde akwarystyczną wiec powinny dojść jeszcze rośliny. Krewetki wpuszczamy równierz dopiero jak zbiornik dojrzeje??

Edytowane przez misiek1784
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Co myślicie o takiej ostatecznie obsadzie: - Neon Innesa 20 szt, - Otosek 6 szt, - Piskorek Khula 6 szt, - Kirysek Pstry 6szt.
Trzeba by zjechać z tymi parametrami.

 

Dzisiaj zrobiłem testy: ph 7.5 gh 10 kh 6

Tutaj możesz poczytać o tych rybach http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/

 

Jak zbijesz parametry to proponuję neony innesa, kiryski panda i pielęgniczki borelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla bo nie chce mi się bawić z zacierem, zastanawiam sie dodatkowo nad komputerem ph

Jak butla to ok  komputer zbędny chyba ze chcesz takie bajery mieć ,co2 i tak bedziesz podawał 24/24. na początek starczy cic test stały na co2 np JBL  po miesiącu go usuniesz jak ju ustawisz sobie odpowiednią liczbę bąbelków ,a dozując Co2 24/24 unikniesz  wahań ph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...