Jump to content

Deszczownica w ex700

Miquk
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam filtr Tetra ex700. Aktualnie mam podłączoną deszczownice oryginalną zmontowaną z 2 rurek. 
Chciałbym zapytać czy jeżeli skrócę ją do 1 rurki to wydajność filtra spadnie (większy opór spowodowany mniejszą ilością otworów wylotowych)
Myślałem żeby ją skrócić ponieważ zajmuje dużo miejsca a ruch wody jest wystarczający. 
Może skrócić i rozwiercić otwory?
Wkrótce planuję zmianę fabrycznych przyłączy Tetry na 2 u-rurki wygięte z rurki 12/14mm ponieważ fabryczne maja za duży rozstaw rurek.
Może polecacie coś innego zamiast deszczownicy jako wylot filtra tak aby nie zajmowało dużo miejsca i falowanie było dostateczne?

Może skrócić i rozwiercić otwory?

Moim zdaniem powinno to spełnić twoje oczekiwania inaczej na pewno się zmniejszy przepływ przez "zduszenie" go mniejszą ilością otworów.

Zamiast deszczowni? Zwykły wylot "łopatka" skierowana do góry. Innych chyba już nie ma możliwości. Nie mówię o szklanych wylotach, czy jakiś kierunkowych (coś na zasadzie wylotu, który jest osadzony na kulce i można go ustawić w jakiej pozycji się chce/ szukałem zdjęcia, linku, ale nie znalazłem) lub innych ustrojstwach kosztownych i zbędnych.