Jump to content

Bakopa i Żabienica (Blehera i ocelotowata)?

katija
 Share

Recommended Posts

Witam. Czytałam posty w temacie ale dla mnie niewystarczające info - mało konkretów, a jak już to w kilku wersjach. Jak coś Moderatorzy mogą zmieniać :) bo faktycznie mogłam założyć temat niepotrzebnie.

Sprawa dotyczy roślin jw., z czym, mogę się mylić co do gatunku :/ dołączam fotki - wybaczcie jakość, ale taki mam aparat w swojej starej C3.

Opis akwa na http://forum.superakwarium.pl/topic/47124-ospa-czym-leczy%C4%87/   Świetlówka i filtr na końcu w temacie.

Od kilku dni moja żabienica drobnolistna traci listki... Brązowieją w dolnych częściach łodyżek, odpadają i suche pływają przy lustrze. Fakt faktem jeszcze ich nie nawoziłam, mój błąd. Nie robiłam testów na Fe/Mg i pochodne. W akwa mam tylko te 3 roślinki, rozsadzone w mniejszych kępkach. Aktualnie jest problem z Ospą, więc nie wiem czy można w trakcie kuracji nawozić... Interesuje mnie czym nawozić, ile, kiedy - wszystkie ważne zasady. Jeśli potrzeba specjalnych testów to jakie/na co? Dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam

post-22590-0-75743700-1426509609_thumb.jpg

post-22590-0-80324300-1426509623_thumb.jpg

post-22590-0-65704400-1426509633_thumb.jpg

Fakt faktem jeszcze ich nie nawoziłam, mój błąd

To jest odpowiedź na twoje pytanie.

1. Testy nie potrzebne.

2. Ile masz światła ? Nie widzę w opisie.

3. Bedzie pewnie trzeba kupić jakieś makro i lać jakieś 20% zalecanych dawek producenta.

Kurka rurka, nie mam pojęcia! Tak napisane jest na świetlówce zamontowanej w pokrywie... Światło wydaje mi się białe, noo może lekko żółtawe? Zakupiłam gotowy zestaw w akwarystycznym: akwarium, pokrywa, świetlówka, grzałka i filtr - firma Aquael. Wszystko było oryginalnie zapakowane, więc raczej nikt w tym nie mieszał (i po co?!). A co jest nie tak? Za słabe, za mocne? Nie sądziłam, że jest coś nie tak, skoro to zestaw.... :(

To co za idiota składa takie zestawy na sprzedaż.... :/ Kurka rurka, żeby samemu składać to trzeba mieć łeb "w akwarystyce", mogliby chociaż troszkę ułatwić tym "jeszcze zielonym", a nie utrudniać... A ile powinno być? Może samą świetlówkę wymienię?

@katija nie idiota. To bardzo zmyślny gość. Teraz musisz kupić coś lepszego i biznes się kręci. A co do świetlówki to prędzej możesz dołożyć drugą niż tą wymienić. Ja bym jednak nic nie robił i zostawił tak jak jest. Rośliny cieniolubne typu kryptokoryna,anubias, mały gatunek nurzanca itp. spokojnie dadzą radę. Daj tylko jakąś pożywkę pod korzenie i będzie bomba.

Największym atutem nowego zestawu jest zainstalowane w pokrywie oświetlenie. Stanowi je nowoczesna listwa LEDDY wyposażona w dwie diody LED po 3 W każda o podwyższonej emisji świetlnej. Łącznie dają ilość światła porównywalną z tradycyjną 24-25-watową świetlówką akwarystyczną. Co więcej, zużywają one bardzo mało energii oraz posiadają wyjątkowo długą żywotność (do 50 tys. godzin). Barwa światła została dobrana w taki sposób, aby doskonale odwzorowywała i podkreślała naturalne kolory roślin i ryb (temperatura barwowa ca 6500K).

Czy to taki zestaw https://sklep.aquaelzoo.pl/ryby/akwaria/zestawy-dla-poczatkujacych/aquael-zestaw-classic-pap-60,97.html

?

Edited by tomeksup

I tak długo będziecie się bawić w tą zgaduj zgadulę?

Jeżeli dalej chcecie to przenieście się do innego działu.

Często Tomek nawet nie zwracasz uwagi na światło a tu tak szczegółowo dochodzicie co to jest.

Może lepiej zrobić zdjęcie i wysłać zapytanie do producenta, nie będzie prościej?