Skocz do zawartości

Ospa. Czym leczyć?


katija
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za szybko działasz, niepełne informacje podajesz i trudno ci pomóc. A ryby niepotrzebnie się męczą i cierpią... :(

Gdybyś od razu napisała, że masz ryby w pojemniku, napisałabym ci, żebyś wymieniła całą wodę w akwarium na raz. Teraz ryby niepotrzebnie czekają w zatrutej wodzie.

Wpuść je z powrotem do akwarium i zrób powoli jeszcze raz podmianę 50% wody. Z rybami w środku, w akwarium, niech się nie męczą w tym pojemniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrób ją spokojnie ;) A potem napisz jaką "trzecią", bo się pogubiłam. Myślałam, że jedną zrobiłaś 60%.

I głowa do góry. Wiem, straszny jest los niedoświadczonych. Też kiedyś tacy byliśmy (w tym i ja też). Obyś się czegoś nauczyła z tych błędów :) Tyle będziesz miała z tego chociaż pożytku. Zawsze to jedno doświadczenie więcej, pomimo, że negatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc trzecią, bo po napisaniu przez Ciebie "Nie ma czasu itd" poleciałam i zrobiłam szybką wymianę 50%... pisałam "w locie" a zapas wody miałam :) Byłam cwana na tyle, że przeniosłam lapka do pokoju z akwa :) Poza tym jestem mordercą własnych rybek :( Zostanie mi to na resztę życia... Lepiej znam się na ssakach :D Szlag mnie trafi za własną głupotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład w filtrze (gąbkę) wypłucz porządnie pod kranem. Normalnie nie wolno takich rzeczy robić (wkłady płucze się w wodzie spuszczonej z dojrzałego akwarium), ale twoje akwarium nie było dojrzałe, a teraz to już na pewno nie jest. Poza tym i tak musisz wlać leki które zabiłyby pożyteczne bakterie.

Powyżej 1 to znaczy ile dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej całą dawkę Ichtio i idź spać ;)

Jutro podmieniaj wodę po te 20%, tak jak pisałam, aż spadnie NO2 do 0,3 i znowu wlej całą dawkę Ichtio (bo wypłukujesz ten lek z podmianami).

Oby ryby przetrwały do jutra... :)

 

Pozdrawiam i zdrowia dla ciebie i twoich ryb :)

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maziama, nadal lipa totalna... Ryby przeżyły noc i dziś oddałam je znajomemu, który lepiej się zna ode mnie, razem z lekiem. Akurat planował zakup kilku nowych sztuk, moje mu przypasowały i zabrał - ma warunki, bo od kilku lat trzyma swoje 3 akwa. To chyba fatum, bo od kilkunastu lat nawet go nie widziałam :D Założę zbiornik od nowa... ale co mnie zastanawia, looknij tu:  http://forum.superakwarium.pl/topic/46609-testy-wody/     wpis z dzisiaj, koło 24. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...