Skocz do zawartości

Jaka filtracja akwarium 100x40x36,5


Moxeri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie zastanawiam się nad filtrem do mojego akwarium, tylko tego brakuje by spokojnie je wystartować.

dużo czytałem, dowiadywałem się na temat filtracji i większość osób proponuje filtr zewnętrzny - większa wydajność, nie zabiera miejsca w akwarium, itp. Ogólnie od roku zajmuje się akwarystyka wcześniej były akwaria 40l 54l i filtry wewnętrzne, stad obawa o zmianie na zewnętrzny..

Pytanie brzmi jaki filtr polecacie zewnętrzny , wewnętrzny czy może kaskadowy ? 

Jeśli tak to proszę o podanie nazwy filtra, byle nie był bardzo drogi :) (200-250 zł max)

 dużo ludzi proponuje chińczyka     hw- 302      lecz nie jestem jakoś za nim, jeśli jest naprawdę wart to proszę mnie przekonać o tym.

AKWARIUM; TOWARZYSKIE  146L

RYBKI ; brak

Jeśli chodzi o moje typy 

ZEWNĘTRZNY ; TETRA  EX 700        ( mam możliwość kupienia używanego za 150 zł)

WEWNĘTRZNY ; aquael turbo 1000

KASKADOWY ;    aquael versamax fzn-2 

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc 

Edytowane przez Moxeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam tetre, tym bardziej, że masz możliwość kupna używanej sporo taniej. Poradzi sobie w 100% w takim zbiorniku.

Można by się pchać w kaskadę, ale nie ma to raczej sensu przy takim litrażu.

Zewnętrzny z kolei za mały do tej pojemności, bo potrzebna już jest mocniejsza filtracja biologiczna.

 

Nie będziesz miał ryb w tym akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beda jak najbardziej ;) ale narazie musze wystartowac akwarium w mniejszym sie mecza rybki , z odzysku od znajomego dlatego wywalilem 1 szafke z pokoju tylko by zmiescic wieksze akwarium i kupuje filtr i zabieram sie do roboty ;)
Pozdrawiam

 

 

Zwracaj uwagę na pisownię. /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...