Jump to content

Jaka filtracja akwarium 100x40x36,5

Moxeri
 Share

Recommended Posts

Witam,

tak jak w temacie zastanawiam się nad filtrem do mojego akwarium, tylko tego brakuje by spokojnie je wystartować.

dużo czytałem, dowiadywałem się na temat filtracji i większość osób proponuje filtr zewnętrzny - większa wydajność, nie zabiera miejsca w akwarium, itp. Ogólnie od roku zajmuje się akwarystyka wcześniej były akwaria 40l 54l i filtry wewnętrzne, stad obawa o zmianie na zewnętrzny..

Pytanie brzmi jaki filtr polecacie zewnętrzny , wewnętrzny czy może kaskadowy ? 

Jeśli tak to proszę o podanie nazwy filtra, byle nie był bardzo drogi :) (200-250 zł max)

dużo ludzi proponuje chińczyka     hw- 302      lecz nie jestem jakoś za nim, jeśli jest naprawdę wart to proszę mnie przekonać o tym.

AKWARIUM; TOWARZYSKIE  146L

RYBKI ; brak

Jeśli chodzi o moje typy 

ZEWNĘTRZNY ; TETRA  EX 700        ( mam możliwość kupienia używanego za 150 zł)

WEWNĘTRZNY ; aquael turbo 1000

KASKADOWY ;    aquael versamax fzn-2 

Pozdrawiam i liczę na pomoc 

Edited by Moxeri

Zdecydowanie polecam tetre, tym bardziej, że masz możliwość kupna używanej sporo taniej. Poradzi sobie w 100% w takim zbiorniku.

Można by się pchać w kaskadę, ale nie ma to raczej sensu przy takim litrażu.

Zewnętrzny z kolei za mały do tej pojemności, bo potrzebna już jest mocniejsza filtracja biologiczna.

Nie będziesz miał ryb w tym akwarium?

beda jak najbardziej ;) ale narazie musze wystartowac akwarium w mniejszym sie mecza rybki , z odzysku od znajomego dlatego wywalilem 1 szafke z pokoju tylko by zmiescic wieksze akwarium i kupuje filtr i zabieram sie do roboty ;)
Pozdrawiam

Zwracaj uwagę na pisownię. /ahr/

Edited by ahr
Pisownia.