Jump to content
lysy13

Komoda pod akwarium 240L

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chcę zmienić posiadane dotychczas przeze mnie akwarium 126L na 240L. Niestety nie posiadam miejsca na dodatkową szafkę i chciałbym postawić nowe 240 na komodę, na której na razie stoi 126. Z tym akwarium akuratnie daje radę. Nie wiem czy komoda ta da sobie radę z ciężarem nowego akwarium. W końcu akwarium 240 wodą, podłożem i całym sprzętem to ok. 300kg. jak możecie podrzućcie co myślicie na ten temat. czy wytrzyma czy może być problem. Doda, że na blat mam dołożoną deskę jako drugi blat na całej powierzchni i pod pionowymi deskami na środku mam podłożone klocki, które zabezpieczają komodę. Do tego przez całą szerokość na środku pod komodą jest oryginalna deska łącząca oba boki. Proszę o odpowiedzi.

post-15553-0-61554100-1426018098_thumb.jpg

post-15553-0-10884500-1426018114_thumb.jpg

post-15553-0-97276400-1426018132_thumb.jpg

post-15553-0-31794300-1426018148_thumb.jpg

post-15553-0-72964200-1426018177_thumb.jpg

Nie wiem co do szafki, ale obsada masakra :(

Dlatego chcę zmienić akwarium i mocno dopracować obsadę. Ale chodzi mi o szafkę. Obsada to inny temat.

Bez wzmocnienia bym na tym ponad 300 kg Nie postawił (tyle gdzieś będzie ważyć akwarium).

• Like 1

Plecy to niestety zwykla płyta. Wiem, że można zastąpić to czymś o grubszym przekroju tylko nie wiem jak. Czy przykręcić to normalnie do tego co jest czy jakoś inaczej zamocować. I czym to zastąpić? Dodam jeszcze, ze mogę wzmocnić spód podkładając na ciasno pod każdy bok (przód, tył i oba krótsze boki) deskami tak żeby komoda nie wspierała się tylko na 4 nóżkach i poprzeczce pod spodem a na całej praktycznie powierzchni. Proszę o pomoc.

Ja bym dał na weirzch jeszcze jedną płytę nawet z mebli aby wzocnić blat ,w półkach możesz pionowo wstawić porządną listewke ok5x5 cm w celu wzmocnienia nacisku pionowego

Dzięki za pomoc. Temat zamkniety. Jako plecy przykręcilem plytę 1,5 cm, do pionowych desek w środku dołozylem rownież  deski po 1,5 cm do których przykręciłem półki. Pod spodem dla wzmocnienia dałem dodatkowe dwie poprzeczki, które podtrzymują cala komodę a na wierzch blat kuchenny grubości 3 cm. Wszystko stoi stabilnie i bez najmniejszych problemów wytrzymaloby jeszcze większe obciązenia.

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Guest
This topic is now closed to further replies.