Skocz do zawartości

Woda zmętniała po 12 dniach od startu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Na początek chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich.

Mój zbiornik to 540l założony jakieś 14 dni temu.Filtr zewnętrzny jbl e1901,co2 z butli mieszane w reaktorze sery dawkowany ok 2b/m.Na start dodawałem Denitrol(przez ok.6 dni po 30ml.).Kłopot polega na tym,że w sobotę zaczęła mętnieć woda i zrobiła się mleczna.Ryby,których jest ok.80szt. czują się wyśmienicie,rośliny przez dwa tygodnie dały spory przyrost i pięknie bąblują a woda szok!Oświetlenie to 4 *80w na t5-kach w tym dwie akwariowe na wybarwienie ryb i duga dla roślin(zmienione w ostatni piątek-wcześniej były dwie zwykłe ze światłem ciepłym) i dwie zwykłe oświetleniowe z światłem zimnym.Wczoraj od znajomego ze sklepu kupiłem serę bio nitrivec i dolałem dawkę na 250l.Od tego preparatu woda zrobiła się całkowicie mleczna i do dziś się nie poprawiła.Nie podmieniałem wody od startu.W filtrze wkłady ceramiczne,zeolit gąbka i wata.Przez tydzień był węgiel i może to pokopało sprawę?Węgiel był po to ,żeby oczyścić trochę i wyklarować wodę ,która od początku nie podobała mi się.

Brak mi pomysłu co dalej.Wiem,że pośpiech nie wskazany ale dość mam patrzenia na mleko.Może macie jakiś pomysł?

No i paramerty

ph-ok 7,6 test dokladny

no3 0-10mg

no2 0-0,5mg

gh mniejsze od 14

kh między 6 a 10

większość z testu jbl (paski)

Edytowane przez TOMEK001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale urwał!

Chyba właśnie wybuchła Ci bomba azotowa po prostu. Szkoda że nie wcześniej i nie więcej tych ryb wpuściłeś...

Pozdrów znajomego, może jeszcze coś Ci wciśnie.

No tak.Ale ryby wielkości do 4cm.A większość 2cm i nie znajomy tylko kupione od hodowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli te specyfiki co wlewasz do akwa. Mógł powiedzieć o cyklu azotowym, ale wolał sprzedać "magiczne kropelki".

Monitoruj poziom azotu. Pierwotniaki powinny ustąpić za jakiś czas

Czyli ryb nie za dużo?Dać już spokój z tym denitrolem?Mam jeszcze jakiś specyfik na krystalizację wody tetry-rozumiem,że też nie dolewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było 0 kiedy je wpuszczałem.Co do testów to masz rację ale najpierw muszę zrobić porządek z tą wodą.Czyli zapytam jeszcze raz nie dolewać już żadnego z tych preparatów?

 

Nic nie dolewaj i 20% podmiany wody tygodniowo, to na granicy minimum.

 

 

P.S Wrzuć jakieś zdjęcie bańki  :smile: 

Edytowane przez kremol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać zdjęcie z pulpitu?

 

Pod polem w którym piszesz masz zaznaczone więcej opcji. Klikasz w to i pod nowym oknem masz zaznaczone dodaj plik. /splend

Dzięki poradziłem sobie.Napiszcie czy przy tak młodym zbiorniku podmiana nie zaszkodzi i jeśli nie to co dodać do nowo dolewanej wody?

post-22598-0-59289800-1426018323_thumb.jpg

post-22598-0-52053500-1426018422_thumb.jpg

Edytowane przez TOMEK001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napiszcie czy przy tak młodym zbiorniku podmiana nie zaszkodzi i jeśli nie to co dodać do nowo dolewanej wody?

Zaszkodzi dojrzewaniu i przedłuży jego proces, ale dzięki niej nie potrujesz ryb.

Najlepszym wyjściem było by przełożenie ryb do innego akwa, robić im tam częste podmiany a to zostawić żeby spokojnie dojrzało.

 

Wyciągnij z filtra zeolit, bo nie wiem do czego on Ci jest tam potrzebny, teraz przeszkadza tak samo w dojrzewaniu i wydłuża ten proces jak węgiel, zastąp go ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 40l wody z dojrzałego zbiornika, wlać ją zamiast podmiany? Czy wlać a podmiana osobno?

Poproszę też o poradę jakie testy kupić do mierzenia potasu,żelaza i fosforu(najlepiej linki do produktu) i oczywiście specyfiki do podwyższania lub obniżania ich poziomu w akwarium.Z góry dziękuję.

Zdjęcie z dziś.Po dolaniu wody z innego dojrzałego zbiornika nic się nie zmienia a wręcz wydaje mi się ,że jest gorzej.Reagować jakoś?Czy czekać?Wydaje mi się,że ryby i rośliny nadal ok.

 

Edit:

 

Jesteście tam?

Regulamin 6.2. Polecam się z nim zapoznać. Mapet

post-22598-0-61264800-1426097944_thumb.jpg

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Reagować jakoś?Czy czekać?Wydaje mi się,że ryby i rośliny nadal ok.

 

A co zrobiłeś do tej pory w związku z powyższymi radami?

Co byś chciał jeszcze usłyszeć jak wszystko już zostało napisane?

Teraz pozostaje Ci tylko czekać i sprawdzać żebyś przez Swoją niewiedzę nie potruł ryb (bo widzę, że ich nie masz zamiaru przełożyć).

Chociaż testy na związki azotowe zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś do tej pory w związku z powyższymi radami?

Co byś chciał jeszcze usłyszeć jak wszystko już zostało napisane?

Teraz pozostaje Ci tylko czekać i sprawdzać żebyś przez Swoją nie wiedzę nie potruł ryb (bo widzę, że ich nie masz zamiaru przełożyć).

Chociaż testy na związki azotowe zrobiłeś?

Nie przekładam bo nie mam gdzie do wiadra?Jeśli czytasz dokładnie to na samym początku napisałem jakie są wyniki testów i one się nie zmieniają.Wiem,że może nie jestem najlepszy w akwarystyce ale mam już 40 lat i jak bym chcuał,żeby ktoś mnie zrugał to poszedł bym do Mamy.Forum jest chyba po to żeby sobie pomagać i odpowiadać na pytania ludzi,którzy czegoś chcą się dowiedzieć a nie po to by pokazywać swoją wyższość i wytykać cudzą niewiedzę?

Dla tych co wiedzą wszystko lub prawie wszystko są sympozja nie fora.

Pytania były jasne jeśli chcesz mogę je powtórzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytasz dokładnie to na samym początku napisałem jakie są wyniki testów i one się nie zmieniają.

Jakoś nie doczytałem nigdzie wyżej, że się nie zmieniają... Widzisz właśnie podczas dojrzewania one powinny się zmieniać.

 

 

 

 

Forum jest chyba po to żeby sobie pomagać i odpowiadać na pytania ludzi,którzy czegoś chcą się dowiedzieć a nie po to by pokazywać swoją wyższość i wytykać cudzą niewiedzę?

 

 

Wyciągnij z filtra zeolit, bo nie wiem do czego on Ci jest tam potrzebny, teraz przeszkadza tak samo w dojrzewaniu i wydłuża ten proces jak węgiel, zastąp go ceramiką.

A z tym coś zrobiłeś? :) Jak nic, to co się dziwisz?

Chociaż poczytałeś o zeolicie jakie ma działanie, na czym polega cykl azotowy i jaki związek mają one razem?

Dodatkowo denitrol, nitrivec, lałeś nie wiedziałeś po co, jakie to ma działanie, w czym przeszkadza. Szczerze to już nie wiem czego oczekujesz.

"Mleko" przejdzie jak akwarium dojrzeje, jak na razie żeby do tego doprowadzić przestałeś lać te "cuda" do akwarium i tyle.

W akwarystyce nie jest tak, że pstrykniesz palcem i to już, na wszystko potrzeba czasu.

 

 

Rady dostałeś, a jak robi się coś źle to za to nikt po główce nie głaszcze.

 

Edit:

 

Powodzenia, ja dziękuję za dalszy udział w tym temacie. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...