Skocz do zawartości

obsada 85x45x45 malawi


p55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem zmienić baniak z roślinnego na Malawi. Akwarium dziś zrestartowane.

 

Parametry wody:

KH - 9

PH - 8,5

NO2 - 0,05

N03 - 10

GH - 12

Filtracja:

Zwewnętrzny - Jbl 1501e - wypełniony ceramiką, grysem koralowym, dołożony Purigen i gąbka na górze

Wewnętrzny - Aquael Circulator 1000

Wystrój:

Piasek kwarcowy 

Wapień filipiński 

Pąkle bernacle 

 

Chciałbym trzymać w zbiorniku Pseudotropheus saulosi 2+6 oraz coś jeszcze. Uprzejmie proszę o uwagi, propozycje obsady.

 

Pozdrawiam

Piotr

post-16913-0-49887600-1425842617_thumb.jpg

post-16913-0-71938400-1425842628_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ulał pasują mi tu muszlowce, Piotrku przemyśl to błagam :D
Wg mnie na chama mógłbyś upchać tam parę pulcherów, ale nic więcej (będziesz musiał co chwilę młode wyławiać i oddawać, jak się zaczną trzeć).

Poszperaj sobie info o ocellatusach, świetne ryby i miałyby u Ciebie jak w raju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ulał pasują mi tu muszlowce, Piotrku przemyśl to błagam :D

Wg mnie na chama mógłbyś upchać tam parę pulcherów, ale nic więcej (będziesz musiał co chwilę młode wyławiać i oddawać, jak się zaczną trzeć).

Poszperaj sobie info o ocellatusach, świetne ryby i miałyby u Ciebie jak w raju.

Dobra propozycja :) Ostatecznie rozważę opcje:

 

1. (Tanganika) ocellatus gold (docelowo 1+4) oraz dwie pary Julidochromis 

2. (Malawi) Labidochromis caeruleus - 1+6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. (Tanganika) ocellatus gold (docelowo 1+4) oraz dwie pary Julidochromis

Ocellatusy trzyma się w parach a nie haremach :)

Dwie pary Julido to za dużo, daj docelowo jedną parę (lub kilka młodych i daj się im dobrać po czym oddaj pozostałe) i daj się rozmnożyć i stworzyć kolonię.

Reasumując w tylu litrach dałbym docelowo 2 dobrane pary ocellatus i jedną dobraną parę Julido. Rzecz jasna jak nie masz dostępu do dobranych par to musiałbyś kupić kilka młodych, czekać aż się dobiorą a resztę oddać/sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ocellatusy trzyma się w parach a nie haremach

Nie do końca, haremy im jak najbardziej odpowiadają. Widziałem nawet kiedyś dokument, w którym było pokazane, jak mniejsze, zdominowane samce zakradały się na terytorium haremu większych samców. Ze względu na nieduże rozmiary były rozpoznawane jako samice i gdy tylko dominant odwrócił wzrok, wskakiwały do muszli, aby odbyć tarło z płcią piękną ^^ Cwane bestie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, haremy im jak najbardziej odpowiadają. Widziałem nawet kiedyś dokument, w którym było pokazane, jak mniejsze, zdominowane samce zakradały się na terytorium haremu większych samców. Ze względu na nieduże rozmiary były rozpoznawane jako samice i gdy tylko dominant odwrócił wzrok, wskakiwały do muszli, aby odbyć tarło z płcią piękną ^^ Cwane bestie :>

Zgadzam się, z tego co można wyczytać na specjalistycznych forach dot Tanganiki to optymalnie trzymać samca i kilka samic ocellatus. Zamierzam zacząć od stadka małych ryb aby docelowo osiągnąć planowaną obsadę. 

 

Zastanawiam się czy nie przesadziłem z filtracją i czy nie wystarczy sam jbl 1501e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o oświetlenie. Obecnie mam 4 szt. t5: 2x OSRAM daylight 6500k oraz 2x Sylwania aquastar 10000k. Nie mając roślin zależy mi przede wszystkim na oświetleniu najlepiej wybarwiającym ryby. Jakieś sugestie?

 

Ps. nie zamierzam na razie rezygnować z t5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie światła dużo Ci nie podpowiem, ale pamiętaj, że Tanga to raczej słabo oświetlone wody. Myślę, że 0,3W/l spokojnie wystarczy, jeśli nie planujesz roślin.

 

PS. a propos braku roślin - nie myślałeś, żeby posadzić chociaż jakiegoś nurzańca z tyłu w rogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mam pojęcia dlaczego piszecie że saulosi będzie nieodpowiednie do tego zbiornika. Według mnie zestaw 2+6 jest idealny. Wyrzucić trochę skał i jest to polecany zbiornik to tej ślicznej Mbuna. 55 galonów czyli z grubsza 200l to rekomendowana wielkość zbiornika dla takiego haremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 galonów czyli z grubsza 200l to rekomendowana wielkość zbiornika dla takiego haremu.


Litraż to zgubna, teoretyczna wartość.

Zbiornik ma kiepskie wymiary na Ps. saulosi.

1+3 ok, ale to jest NUDA, 2 samce to kłopot, a na 3 nie ma miejsca.

Ja również uważam, że ten zbiornik jest nieodpowiedni dla tych ryb. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja powiem tak... na Malawi za mały, ale jak masz dość kasy to 172L Nano Reef to bajka. Ja miałem w planach 160L. Nano Reef, tylko że to twoje też fajnie wygląda i chyba zrobię podobne heh może nawet identyczne z krewetkami z sulawesi Caridina sp. (Cardial) to takie miniaturki Lysmata debelius. Nie chodzi mi o kasę bo to się nie liczy, wiadomo hobby to hobby. Pic polega na tym że to ma być dla córki bo ja mam nowe hobby heh YZF-R6  :twisted:

 

Na Dyski to też za małe wymiary przynajmniej w długości - Nie mówię że się nie da bo się da np. para jako tarliskowe. Gdyby to było dla mnie to bym szedł w NR, wymienił kwarc na koral a wapień na suchą skałę (tańsza) zamiast dawać odpiernicza to AS Filter (Oczywiście DIY) do tego bakterie, sól, jakieś wężowidła i praktycznie powoli startujesz i bajka baniaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...