Skocz do zawartości

[72]


Gabigabrysia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
To mój perwszy post na stronie, więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa jest taka: zakładam akwarium 71 litrów (60x38x31) i mam pytanie, czy obsada którą zaplanowałam jest odpowiednia, jeśli nie, to co zmienić.

5x kirysek pstry

4x pielęgniczka ramireza
10x neon inessa lub 10x danio margaritatus

I tu jeszcze mam pytanie czy można łączyć w 1 akwarium pielęgnice ramireza i boliwijskie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żeby móc cokolwiek Ci doradzić musimy mieć informacje na temat parametrów wody, w której zamierzasz trzymać ryby.

2. Póki co można napisać jedynie, że:

a. na kiryski pstre masz za małe akwarium

b. ramirezy trzymamy w parach (1+1), takie akwarium to wg naszej encyklopedii ryb (zachęcam do lektury KLIK) minimum dla jednej pary.

c. neonów nie pogodzisz za bardzo z pielęgniczkami - innesy wymagają niższej temperatury - to ryby subtropikalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli parametry wody będą odpowiednie to ja bym proponował neony innesa, zamiast kirysków pstrych - kiryski panda, a zamiast pielęgniczek ramireza - pielęgniczki borelli.

 

Ale tak jak wspomniałem pod warunkiem że parametry wody będą odpowiednie: woda miękka, lekko kwaśna i o temperaturze nie wyższej niż 23*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do pielęgnic borelli, jakie są główne różnice pomiędzy nimi, a ramirezami, oprócz ubarwienia?
Np: takie że borelki można trzymać w nieco chłodniejszej wodzie, przez to bardziej pasują do neonów innesa których nie powinno się trzymać w wodzie o temperaturze wyższej niż 23 - 24*C. ( oczywiście nie dotyczy to okresu rozrodczego )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy mógłby mi ktoś doradzić co do obsady zbiornika 72l.? W tej chwili mam w nim 3 kiryski pstre i niezliczoną ilość ślimaków helenka. Chciałabym więc dorzucić jakieś rybki :)

Myślałam o:
- 4x pielęgnica ramireza
- 6x gupik pawie oczko

Czy dobrze dobrałam obsadę? Jeżeli nie proszę o rady.

Info o akwarium
- zbiornik będzie gęsto obrośnięte (muszę tyko poczekać aż rośliny podrosną)
- na dnie mam piasek i kilka kamieni
- temp. teraz około 25*C
- pH około 7.0

Z góry dziękuję.

 

Masz już założony ten temat, więc nie zakładaj nowych. Połączyłem je razem / splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe akwarium na 2 pary jakichkolwiek pielegniczek. Z pH przydało by się zejść.

Gupiki mają całkiem inne wymagania. Poelegniczki miękka i kwaśna woda. Gupiki twarda i zasadowa. Nie wiem, który raz to się powtarza, ale TYCH RYB NIE DA SIĘ ZE SOBĄ POŁĄCZYĆ aby oba gatunki miały odpowiednie warunki (odpowiednie warunki to nie skrajne warunki).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...