Skocz do zawartości

Akwarium 40x25x30 - 30L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zawsze chciałem mieć akwarium i w końcu się zdecydowałem ale przez to, że nie mam miejsca na nic dużego i funduszy także zamówiłem nano akwarium (tak chyba się to nazywa) - 30L, 40x25x30. Przeszukiwałem fora i doszedłem do wniosku, że najlepsze do mojego pierwszego akwarium będą gupiki oraz krewetki. Do rzeczy, do akwarium chciałbym kupić:

 

-1+3 (1 samiec + 3 samice) gupika

-krewetki red cherry (nie wiem ile mogę dać do tego akwarium ale na pewno nie za dużo).

 

W poniedziałek albo we wtorek przyjedzie do mnie akwarium i tak teraz będę chciał kupić jakieś roślinki tak aby były w akwarium na czas dojrzewania. Wiem, że jeśli będę trzymał w nim krewetki to przyda się troszkę miejsc w których będą mogły się chować oraz jako podłoże chyba najlepszy piasek (ja dostanę żwirek wraz z akwarium).

 

Ile i czy w ogóle mogę trzymać krewetki z gupikami?

Jakie roślinki będą dobre do takiego typu akwarium?

Jakie podłoże kupić, piasek? Mogę połączyć piasek ze żwirkiem?

Edytowane przez Domen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi właśnie o gupiki endlera.

Jeśli chodzi o parametry wody kranowej to niestety jeszcze nie wiem, będę musiał kupić jakiś tester ale generalnie mieszkam na śląsku w okolicach Bielska-Białej i z tego co udało mi się znaleźć na internecie to jest to woda miękka (kiedyś nawet chyba jakiś test robiłem i tak wyszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupik jest rybom roślinożerną i myślę ze spokojnie będzie można je trzymać ze sobą. Czy będzie do tego akwarium pokrywa z jakimś oświetleniem. Mam pewną stronę ze sprzętem akwarystycznym i roślinami mogę ci dać linka na PW.

 

Jasne, możesz wysłać.

 

 

W 25l możesz trzymać 3 pary Endlerków (lub 6 samców).

Jakie planujesz oświetlenie?

 

Cieszę się, że są osoby, które przed startem czytają o tej rzeczy :) I jeszcze jak chcą piach w akwarium :D Jak najbardziej, najlepsze i najtańsze podłoże :P

 

No właśnie jeśli chodzi o oświetlenie to nie wiem czy kupując akwarium nie zrobiłem źle kupując oświetlenie ledowe http://grafpro.pl/uzytkownik/arson222/panaqua/zdjecia/pokrywaled.JPG 4x0,25W ;/

 

Znaczy to było w zestawie a, że miałem akurat kupon rabatowy na allegro to kupiłem.

Edytowane przez Domen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie jeśli chodzi o oświetlenie to nie wiem czy kupując akwarium nie zrobiłem źle kupując oświetlenie ledowe http://grafpro.pl/uz.../pokrywaled.JPG 4x0,25W;/
 

To będzie zbyt mało ale możesz dołożyć ledów z tego co usłyszałem to 1 wat leda to 2,4 wata świetlówki T5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roślinek proponuję cudowny świat mchu, ciekawych aranżacji i gatunków :) Z ledami celuj w przedział 0,14-0,28W/l.

 

Dziękuję za radę, tak właśnie myślałem nad mchem ale może jeszcze jakaś mała roślinka byłaby fajna.

 

Powiedzmy, że miałbym oświetlenie te 20W (nie LED), to w takim razie jaka roślinka mogłaby pasować?

 

Przydałby się też jakiś korzeń albo kamyczek tak aby ładnie wyglądało ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie dawno już tu nie pisałem, akwarium dojrzewa już ponad dwa tygodnie i jutro chciałbym jechać już po rybki. 

Początkowo miały być gupiki + krewetki ale sprzedawca poradził mi aby jednak kupić coś mniejszego i wskazał razborki.

 

Moje parametry wody teraz (mam test JBL 6in1, krucho z kasą na coś więcej):

PH - okolice 7,2

NO2 - 0

NO3 - (minimalnie różowe na pasku) 0-10

GH - między 4-7 (drugi kwadracik jest troszke zabarwiony ale nie cały)

KH - 6-10

CL2 -  0

 

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Domen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeszcze poczekaj jak radził psycho39.

Po drugie, razborki (zapewne klinowe) najlepiej trzymać w wodzie lekko kwaśnej, Ph poniżej 7.

Po trzecie, do tak małego zbiornika bym ich nie dawał.

Rzuć okiem http://forum.superakwarium.pl/topic/45370-razbora-klinowa-trigonostigma-heteromorpha/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...