Skocz do zawartości

Czy wymienić?


Duszek627
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli?

Moim zdaniem trochę mały ten filtr. Dokładnie chodzi o powierzchnie filtracyjną, tam masz samą gąbkę a np. w kaskadzie czy filtrze zewnętrznym (kubełek) możesz dać media filtracyjne typu ceramika. Dzięki większej powierzchni filtracji masz stabilniejszy zbiornik. 

 

Jaki dokładnie?

To zależy, bo każdy zbiornik jest inny. Ja np. u siebie w 72L miałem kaskadę FZN-3 Aquaela i Aquaela fan mini plus i żadnych "zaburzeń" nie miałem. 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat jaki filtr dobrać, załóż osobny temat w dziale "Napowietrzanie i filtracja" i tam opisz baniak dokładnie według schematu, który znajduje się w każdym dziale (http://forum.superakwarium.pl/forum-8/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/) a użytkownicy forum na pewno Ci pomogą. 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zastanawiasz nad wymianą, można by dać coś lepszego. Wydajną kaskadę (Aquaela albo Eheima) lub nieduży kubełek (np Minikani Aquaela). Porządny filtr dający stabilność biologiczną to dobra rzecz.

 

E: DawW szybszy, ale wklejam i ja swoje wypociny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak od dawna myślałem nad kubełkiem ale myślałem że mam za małe akwa :)

Akwarium:

1. 72L 60x30x40

2.Rośliny Onowodek zajmujący 1/3 akwa,anubias,zwartki

3.Podłoże żwirek drobny

4.Ryby 14 neonów i 6 kirysków

5.Nawożę solami

 

Podaje to bo chciałbym żebyście wybrali dobry filtr i tani.Bo wszytko na akwa. idzie z moich kieszonkowych  :cool: I nie chce wydać kasy w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje to bo chciałbym żebyście wybrali dobry filtr i tani.

Pierwszy jaki przychodzi to Aquael MiniKani 120 jest w miarę tani  160 zl albo HW-302 150 zl (musiałbyś dokupić wkłady).

Osobiscie ja w 112 mam aquael'a fan 2 i mam wodę kryształ. 

Edytowane przez Avatar94xPLx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...