Skocz do zawartości

akwarium dla laika - prośba o pomoc AQUAEL LEDDY SET 60


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie dziękuje za wszelkie uwagi.

 

 

Mam watpliwości apropo filtra - co to znaczy filtr kubełkowy ? Jaki model proponujecie do tego typu i wielkości akwarium?

 

Oświetlenie ledowe - warto / lepsze/ gorsze niż świetlówki ? Prośba o wypowiedzenie sie kogoś kto ma ledowe ?

 

Co do obsady ok - kupie testy i mam nadzieje ze wtedy mi pomożecie :smile: pH gh kh to wszystkie o których powinnam pamietać ?

 

Pozdrawiam

 

Filtr kubełkowy, tzn filtr zewnętrzny o kształcie małego kubełka, w którym mieszczą się media filtracyjne. Im większa powierzchnia mediów filtracyjnych tym lepiej, a kubełki takową zapewniają. Z kubełka do akwarium doprowadzone są 2 rurki i tylko one będą widoczne. Nie zajmą zbyt wiele miejsca. Dobrym i przy tym najtańszym rozwiązaniem będzie Aquael Minikani 80 lub 120, z naciskiem na 120 bo więcej "filtra w filtrze" nikomu jeszcze nie zaszkodziło. 

 

Co do oświetlenie - niech wypowie się ktoś, kto takie ma. Wtedy odpowiedź będzie najbardziej wiarygodna. Wiem, że na świetlówki raczej nikt nie narzekał. A pobór mocy rzędu 15 czy 30W nie jest aż tak znaczący by szukać oszczędności w postaci ledów.

 

Testy - przydałyby się jeszcze NO2, NO3. 

 

EDIT: Aisulim, byłeś szybszy ;)

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak masz nie daleko jakiś budowlany to tam kup piach, wyjdzie dużo taniej.

 

Racja. Możesz kupić też na allegro 1-2 złotych za kg.

 

W sklepie zoologicznym widziałem 12,99 za 2 kg - jakaś masakra.

 

 

 

w Akwarystyce powinniśmy kierować się dobrem ryb i próbować odwzorowywać ich naturalne środowisko, w naturze nie ma jakiś sztucznych barwionych żwirków.

 

Zgoda - i tą samą zasadą się kieruję.

 

Ale wiadomo kwestia gustu - może te barwione żwirki sprzedają tym, którzy chcą odwzorować naturalne środowisko występowania welonków ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo kwestia gustu - może te barwione żwirki sprzedają tym, którzy chcą odwzorować naturalne środowisko występowania welonków ?????

A jakie jest naturalne środowisko występowania welonów? Myślałem, że to ryby specjalnie wyhodowane i w środowisku naturalnym nie występują. Poza tym po co poruszać ten wątek skoro litraż (63l) został już wybrany i nie ma mowy, by hodować tam welony.

 

Co do piachu to w znanym markecie budowlanym cena za 20kg nie powinna przekroczyć 10zł. Zamawianie to większa cena + koszty wysyłki. Nie ma sensu. Chyba, że cena jest naprawdę w porządku i nie robi to wielkiej różnicy i zamawia się przy okazji inne rzeczy i za wysyłkę płaci się tylko raz.

Edytowane przez mrkojiro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie jest naturalne środowisko występowania welonów?

 

Najczęściej jest to akwarium w kształcie kuli w którym ryba wygląda jakby miała 3 kg ;) do tego żółto fioletowy żwirek, sztuczna roślinka w kolorze różowym i jakaś ozdoba typu zatopiony statek. Więc w takich zbiornikach kolorowanhy żwirek pasuje i wygląda "naturalnie". Mój tekst to była przenośnia i myślałem, że ją chwycisz :P

 

Co do marktetu budowlanego i piasku - to w przypadku gdy nie masz auta i musisz bujać się z 20 kg to wolał bym jednak dopłacić te kilka złotych i mieć dostawę do domu - wszystko zależy od ilości i potrzeb. Nie mniej jednak dalej ta opcja jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...