Jump to content

Transport rybek


Recommended Posts

Witam, 

planuję sprzedać rybki i nie wiem jak je przetransportować. Wiem, że nawet najkrótszy transport to dla nich stres więc nastawiłam się na odbiór własny przez kupujących, co daje nam maksymalnie do 2-3h poza akwarium. Z mojej strony wiem, że muszę im zapewnić jak najlepsze warunki do przetrwania. Jak się do tego przygotować? Kupić specjalne oddychające worki, czy słoik z wodą z akwarium wystarczy? Wiem, że w zoologikach wrzucają jakieś tabletki do wody gdy rybki mają być nastawione na dłuższe przebywanie w worku ale czy to daje jakieś szanse?

Link to comment
Share on other sites

Idź do zoologa i poproś o worki do transportu ryb. Staraj się wziąć jak największe.

24-36 godzin przed transportem ryb nie karm ich. Do worka nalewasz około 2/5 wody, a resztę ma stanowić powietrze. Energicznie złap worek u góry żeby zrobiła się bańka powietrzna w worku. Nie baw się w żadne tabletki i inne cuda na kiju. Wysyłam i odbieram tak ryby, które jadą kilkanaście godzin i są w świetnej kondycji, więc nie ma co panikować. Podstawą jest duży worek, natleniona woda i niekarmione ryby. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

A czemu rybek przed transportem nie powinno się karmić??
Dlatego że związki przemiany materii u ryb ( ich odchody ) rozkładają się na amoniak NH3 który jest szkodliwy dla ryb. W małym " naczyniu " w którym są transportowane ryby obojętnie czy to będzie słoik, worek itp może dość do znacznego wzrostu stężenia amoniaku co może się dla ryb skończyć tragicznie.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...