Skocz do zawartości

Transport rybek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję sprzedać rybki i nie wiem jak je przetransportować. Wiem, że nawet najkrótszy transport to dla nich stres więc nastawiłam się na odbiór własny przez kupujących, co daje nam maksymalnie do 2-3h poza akwarium. Z mojej strony wiem, że muszę im zapewnić jak najlepsze warunki do przetrwania. Jak się do tego przygotować? Kupić specjalne oddychające worki, czy słoik z wodą z akwarium wystarczy? Wiem, że w zoologikach wrzucają jakieś tabletki do wody gdy rybki mają być nastawione na dłuższe przebywanie w worku ale czy to daje jakieś szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do zoologa i poproś o worki do transportu ryb. Staraj się wziąć jak największe.

24-36 godzin przed transportem ryb nie karm ich. Do worka nalewasz około 2/5 wody, a resztę ma stanowić powietrze. Energicznie złap worek u góry żeby zrobiła się bańka powietrzna w worku. Nie baw się w żadne tabletki i inne cuda na kiju. Wysyłam i odbieram tak ryby, które jadą kilkanaście godzin i są w świetnej kondycji, więc nie ma co panikować. Podstawą jest duży worek, natleniona woda i niekarmione ryby. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czemu rybek przed transportem nie powinno się karmić??
Dlatego że związki przemiany materii u ryb ( ich odchody ) rozkładają się na amoniak NH3 który jest szkodliwy dla ryb. W małym " naczyniu " w którym są transportowane ryby obojętnie czy to będzie słoik, worek itp może dość do znacznego wzrostu stężenia amoniaku co może się dla ryb skończyć tragicznie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...