Skocz do zawartości

Towarzyskie 126 w kierunku Azji


tomo321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła pora, żebym i ja pokazał swój zbiornik.

napowietrzanie - poprzez ruch wody 
oświetlenie - standardowe z pokrywy - Świetlówka 2x18w
filtracja - filtr diy 350l/h około 1l wkładów fltracyjnych - gąbka, ceramika, 2 kolejne warstwy gąbki
technika CO2 -  brak 
gatunki i ilość ryb - tu jest największa bolączka 3 gurami marmurkowe - ciężko jeszcze rozszyfrować jakiej płci, 5 kardynałków chińskich, 4 gupiki 2+2, i w dniu dzisiejszym prezent 2 kolejne samiczki gupika, lecz jeszcze młodziutkie, krewetki około 16 szt.
rośliny - wreszcie coś więcej 

nurzaniec, cryptocoryny jakieś 8 krzaków (2 rodzaje), microsorium, mchy, pisti rozetkowa, rogatek sztywny, gałęzatka, hygriphilia difformis, moczarka argentyńska, Hygrophila siamensis, anubias
stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - nawozów nie stosuję, zbiornik w założeniu ma być LT
Parę zdjęć z założenia:

post-22336-0-65488000-1425145439_thumb.jpg

od takiej 45l się zaczęło, potem przyjechało nowa akwarium, padło na ziemniaka:

post-22336-0-01424400-1425145462_thumb.jpg

post-22336-0-97295800-1425145494_thumb.jpg

wiem wiem, podłoże tragedia 

post-22336-0-71656800-1425145521_thumb.jpg

post-22336-0-63735400-1425145536_thumb.jpg

Tak to mniej więcej wygląda dziś.

Mimo, że brak jakiejkolwiek aranżacji, mnie się podoba. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 45l miałem właśnie czarne tło, a teraz sam już nie wiem czy dawać czy też zostawić jak jest. Poczekam, aż rozrośnie się nużaniec i wtedy podejmę decyzję. 

Co do filtra wiem, że mało - negocjuje z żoną zakup kubełka, ale nie mam miejsca koło akwarium ani pod nim. W grę wchodzą węże o długości około 2,5m.

Mam jeszcze możliwość dołożenia mechanika, niestety nie znam jego parametrów - coś pewnie koło 300 l/h. Obecny filtr to dyi napędzany cyrkulatorem 350 l/h, zrobiony z plastikowej butli - wkłady gąbka, 1l ceramiki, fizelina i kolejna gąbka. Zdjęcia nie wstawię bo zasłonięty roślinami, a nie chcę go już wyciągać. Za 2 tygodnie będę go ponownie czyścić wtedy mogę śmignąć fotkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...