Skocz do zawartości

Korzenie krzewu


slowik1214
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś wykopałem kilka korzeni krzewu śnieguliczka biała, niektóre wyglądają ciekawie i się zastanawiam czy nadają się do akwa. Z tego co wiem ta roślinka ma trujące owoce. Dołączona grafika

 

Mam też bardzo fajne korzenie chyba świerkowe ( na pewno żywiczne), pewnie jakoś spreparowac się je da, ale czy się opłaca?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korzeniu krzewu się nie wypowiem, ale korzenie iglaków nadają się do akwarium, tak samo jak te od drzew liściastych, warunkiem, że nie są świeże. Ze świeżych mogłaby się wydzielać żywica, która niby nie jest rozpuszczalna w wodzie ale zawsze ... Sam mam w wodzie korzeń sosny i nic się nie dzieje. Przewaga korzeni z drzew liściastych wynika chyba z twardości i trwałości.

Sposób preparowania korzeni taki sam jak korzeni z drzew iglastych. Warunek - korzeń nie może być świeży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglaka można użyć, ale nie ryzykuj z tym drugim. Fajniejszych korzeni w lesie jest pełno. :D

Po za tym nie podniecaj się tymi korzeniami, bo to że się namęczyłeś wykopując je nie czynią z nich zbyt atrakcyjnymi. :lol: Ja bym wywalił. Na własne ryzyko spróbuj, ale obiecaj że się będziesz dzielił spostrzeżeniami do miesiąca po wsadzeniu tego korzenia do akwarium.

Edytowane przez weder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są atrakcyjne.. to na zdjęciach nawet mi się nie podobają :-D iglaki są ładne, ale dębowe przez wszystkich polecane to nie mój gust , ja szukam pokręconych :-) pewnie szybko się za to nie zabiorę bo nie mam dużo czasu ale zobaczymy. Jak coś wykombinuje z krzewami to na pewno się podzielę :-)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...