Skocz do zawartości

Obsada


jimbo93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem posiadaczem nowego zbiornika, ktory odstal swoje wymagane ok 3 tygodnie. Parametry wody sprawdzone testami i sa jak najbardziej w normie. Rybki sa juz zadomowione ok tygodnia. Moja obsada pretnik karlowaty x3 neon innesa x11 zmienniak plamisty x5 gupik x5 kirysek panda x3 zbrojnik zloty x1. Teraz moje pytanie brzmi czy moge cos jeszcze tutaj dolozyc. Myslalem o molinazjach, ale nie wiem czy to nie bedzie przesada. Akwarium ma wymiary 80x60x40 170l. Dodaje fotke. Prosze sie nie sugerowac korzeniem bo nie jest on jeszcze dobrze spreparowany i wyplywa. Wiem, ze zjecie mnie za tego krokodyla ale coz mi sie podoba. Mam nadzieje ze nie przesadzilem z obsada.
Nie moge dodac zdjecia wiec musi sie obyc bez niego

 

 

Regulamin 6.1 - pisownia. Na forum dbamy o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy że parametry w normie? Co do obsady to jest zupełnie od czapy. Ryby zestawione ze sobą mają zupełnie inne wymagania wodne. Nic na razie nie dorzucam tylko uporządkuj obsadę, która już masz. Część twoich ryb jest stadna ,a żadnego stada tu nie widzę. Trochę poczytaj o rybach które masz. Zmierz parametry wody w akwarium tj. PH ,KH, GH. I dopasoj ryby do wody jaką możesz im zapewnić. Albo napisz jakie te parametry na forum i pomożemy. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z molly to bedzie juz za wiele?

Nie jestem osoba ktora wykonuje pochopne ruchy. Wedlug wszystkiego ca przeczytalem moje parametry wody odpowiadaja kazdemu z tych gatunkow rybek. Ph 7,2 gh 10-12 kh 6-8 No2 0 No3 10 Cl2 0. Z mojej analizy te parametry odpowiadaja kazdej z tych rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 neonow innesa to nie stado??


temp gupik 17-28C a neon 22-26C to jezeli mam w akwa 24-25 C to raczej odpowiada tym rybkom


A pozatym jezeli juz ktores ma miec nizsza temp to raczej gupik chyba ze zrodla z ktorych korzystam sa przeklamane


 


Edytowane przez jimbo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon Innesa - Temperatura 22-24*C, PH 6-6.5, preferuje wodę miękką do lekko twardej (GH-5-11). 24-25 *C to dla nich za dużo. Gupik w przeciwieństwie do neona potrzebuje wody twardszej i wyższego PH.

 

Warto skorzystać z forumowej encyklopedii-nie ma jeszcze wszystkich gatunków bo dopiero powstaje ale informacje tam podane są weryfikowane i poparte doświadczeniem wielu akwarystów wiec można zaufać ;)

 

http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno i tak mialem w planach drugie akwa troche mniejsze z 60l to za jakis czas i ono powstanie wtedy postaram sie odpowiednio podopasowywac rybki, a jeszcze troche musi zostac jak jest

 

Zwróć uwagę na pisownię. Na forum jest wymagane używanie polskich znaków. Regulamin 6.1  / splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...