Jump to content

Problem z wlotem i wylotem filtra..

Kylpilion
 Share

Recommended Posts

Z tego co wiem to nie ma to większego znaczenia. Możesz dać obok siebie :)

Ma znaczenie i to spore ,woda w akwarium powinna krążyć  tak aby z każdej części akwa była mieszana ,dla tego daje się wlot po jednej stronie a wylot po drugiej .

Świetnie widać jak jest cyrkulacja wody w akwa po glonach ,tam gdzie jest ruch wody dobry glonów nie ma lub są w małych ilościach ,tam gdzie cyrkulacja słaba  glonów najwięcej .

• Like 1

Montowanie wlotu i wylotu w tym akwarium nie powinno mieć miejsca.

Z tego co wiem to nie ma to większego znaczenia. Możesz dać obok siebie :)

To mało jeszcze wiesz. Rozmieszczenie smoka od wylotu ma znaczny wpływ na cyrkulację wody w akwarium.

To mało jeszcze wiesz. Rozmieszczenie smoka od wylotu ma znaczny wpływ na cyrkulację wody w akwarium.

To mało chyba wszyscy razem wiecie, po co staracie się udowodnić że każdy z Was jest mądrzejszy jak tak nie jest.

Tutaj każdy z Was ma rację.

Jeżeli nie można zaproponował bym Wam napisanie petycji do firm które produkują kaskady i filtry wewnętrzne, że ich filtracja się nie sprawdza, pomimo że w wielu akwariach działają i to dobrze. Ja chyba też u Siebie muszę wszystko pozmieniać, bo tak mam w niejednym akwarium.

Wszystko można wyregulować i wymusić przepływ wody, w niektórych akwariach nie można inaczej bo tak są ułozone dekoracje, rośliny i takie rozwiązanie się sprawdzi w innym nie.

Czy jak odpływ i wypływ są razem to woda  leci od razu do dna i wraca do filtra? Czy płynie po powierzchni i zawraca do filtra przy dnie?

Zawsze mi się wydawało że tak jest... przynajmniej ja tak zaobserwowałem, woda nie płynie w pionowych płaszczyznach odbijając się od szyb.

Każde akwarium jest inne i w każdym co innego się sprawdzi!

• Like 2