Skocz do zawartości

Akwarium 30l bazalt frakcja


Saru
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proste pytanie do was. Czy do 30 litrowego baniaczka bazalt o frakcji 2-5mm będzie pasował? Może ktoś z was ma takie podłoże w swoim akwarium i podzielił by się zdjęciem i doświadczeniem z takim podłożem.

 

Nie zamierzam trzymać w akwarium żadnych ryb dennych ani wymagających roślin których łodygi mógł bym pokaleczyć o ostre krawędzi bazaltu. Chodzi mi tylko o walory estetyczne, czy waszym zdaniem nie będzie to zbyt grube kamieniste podłoże dla tak małego baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie krewetki i może parę helenek a z roślin to mchy i coś liściastego na korzeń. Po prostu mam możliwość przy okazji zamówić bazalt, ale tylko we frakcji 2-5 i coś czuję, że to będzie wyglądać jak duże kamienie w takim małym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie krewetki i może parę helenek a z roślin to mchy i coś liściastego na korzeń. Po prostu mam możliwość przy okazji zamówić bazalt, ale tylko we frakcji 2-5 i coś czuję, że to będzie wyglądać jak duże kamienie w takim małym akwarium.

Krewetki to  zwierzęta kopiące ,wymagają piasku lub drobnego substratu... Jakoś nie widzę ich na tym 2-5mm gruzowisku .

A jeśli pytasz o walory estetyczne to również słabo... Bazalt ,żwir nadaje się pod rośliny na tył akwa ,na przód piasek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyliście mi oczy, zapłacę dodatkowo, ale za coś o granulacji 1-3 maksymalnie. Połączenie piasku kwarcowego i bazaltu w niektórych akwariach forumowiczów wygląda tak, że czapki z głów. Tylko wątpię, że przy moich umiejętnościach to będzie chociażby akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazalt może ładnie, wygląda ale jak chcesz koniecznie krewetki to ja radził bym piach. Ja u siebie mam taki mały miks jeśli chodzi o podłoże (1-4 mm) i mam kirskę spiżową i zbojniczką niebiską i jakoś się nie kaleczą a odchody idą głęboko w żwir, a jak miałem piach to co 2 tygodnie musiałem odmula bo mi frędzle dyndały (odchody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...