Skocz do zawartości

Belka do 72l


piotrz23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukując allegro w celu kupna belki do akwa 72l zauważyłem, że większość posiada min 2x24w. To dużo. Ponad 0,66 w/l. Pytanie brzmi, czy mogę w trakcie dojrzewania akwa świecić obiema świetlówkami, a po wpuszczeniu rybek świecić już tylko jedną świetlówką? Oczywiście roślinki posadziłbym cieniolubne lub średnio-wymagające. Jest jeszcze opcja, aby wykręcić jedną świetlówkę z tej belki i wkręcić dokupioną 14w(takie są najmniejsze 55cm) tylko czy można zmieniać ot tak sobie świetlówki w belkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście roślinki posadziłbym cieniolubne lub średnio-wymagające

To wystarczy 24W spokojnie.

 

 

 

czy mogę w trakcie dojrzewania akwa świecić obiema świetlówkami, a po wpuszczeniu rybek świecić już tylko jedną świetlówką?
 

 

A po co taka kombinacja? Od razu świeć tylko 24W zaczynając od 6h dziennie i po tygodniu zwiększaj co tydzień o 0,5h.

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A po co taka kombinacja? Od razu świeć tylko 24W zaczynając od 6h dziennie i po tygodniu zwiększaj co tydzień o 0,5h.

Jeszcze raz napiszę to co napisał DawW bo się wkradł mały błąd :)

Od razu świeć 24W zaczynając od 6h dziennie i po tygodniu zwiększaj "codziennie" o 0,5h, aż dojdziesz do 10h/dobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób jak piszesz można zastosować się przy dojrzałym baniaku, np. Przy zmianie oświetlenia na mocniejsze, wtedy schodzisz do 6h i codziennie zwiększasz o 0,5h. Przy starcie proponuje tak jak pisałem wcześniej. Fakt jest taki, że różnie piszą, natomiast ja stosowałem się do tego i nigdy nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

proszę Cię ...ceny też ma "świetne" . Samemu zrobisz taką lampę   i wyniesie cię to max 120zl  u niego musisz zostawić min +250
Po pierwsze ja nie umiem robić takich lampek i na pewno bym coś zepsuł. Po drugie widziałem efekty jakie dają jego lampki, z całą pewnością te diody nie są tanie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja nie umiem robić takich lampek i na pewno bym coś zepsuł. Po drugie widziałem efekty jakie dają jego lampki, z całą pewnością te diody nie są tanie

:D  Z całą  pewnością te diody to POWER LED 1W  całe 1-2 zł za sztukę ,a przy ilościach hurtowych +1000Sztuk nawet i 0.80gr,dioda niebieska/czerwona ok 4zl . Zasilacz to koszt 12-30zl ,kable,przewody  25zl, obudowa z plexy /pcv najdroższa  bo to prawie 70% ceny lampy   no i robocizna .

 

Co w tym trudnego masz masę instrukcji w necie jak podłączyć diodę ... diody masz  opisane +/- ... lutownica ,cyna i jedziesz  robisz dowolną konfigurację . Jedno sobotnie popołudnie i masz lampę  tak jaką chcesz .

 

Gdzie widziałeś efekt jego lamp na YT :) ...  Jak ktoś chce to wywali te 300zl za 15 diod i zasilacz  inny spróbuje zrobić to samemu za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz/miałeś u siebie te lampy od niego?

Nie ale widziałem zdjęcia i filmiki innych akwarystów stosujących jego oświetlenie. Zamierzam sobie takie lampki kupić, na razie jeszcze kasę zbieram. 

 

z całą  pewnością te diody to POWER LED 1W  całe 1-2 zl za sztukę ,a przy ilościach hurtowych +1000Sztuk nawet i 0.80gr,dioda niebieska/czerwona ok 4zl . Zasilacz to koszt 12-30zl ,kable,przewody  25zl, obudowa z plexy /pcv najdroższa  bo to prawie 70% ceny lampy   no i robocizna .

To obejrzyj sobie w tym filmiku od 15:30

 

Co w tym trudnego masz masę instrukcji w necie jak podłączyć diodę ... diody masz  opisane +/- ... lutownica ,cyna i jedziesz  robisz dowolną konfigurację  . jedno sobotnie popołudnie i masz lampę  tak jaką chcesz .

Po pierwsze to nigdy w rękach nie miałem lutownicy. Po drugie w ogóle się na tym nie znam i na pewno coś bym złego kupił, coś bym zepsuł itd.

 

Gdzie widziałeś efekt jego lamp na YT ...  jak ktoś chce to wywali toe 300zl za 15 diod i zasilacz  inny spróbuje zrobić to samemu za 100zl

Na jego fanpage i na youtube np.

Mi zaproponował taką ofertę: 2 belki o łącznej mocy 21w (190zł) + 12w światła dla roślin (140zł) + wysyłka.

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 z całą  pewnością te diody to POWER LED 1W  całe 1-2 zl za sztukę ,a przy ilościach hurtowych +1000Sztuk nawet i 0.80gr,dioda niebieska/czerwona ok 4zl . Zasilacz to koszt 12-30zl ,kable,przewody  25zl, obudowa z plexy /pcv najdroższa  bo to prawie 70% ceny lampy   no i robocizna

Zapodaj linka do tych power ledów za 1-2 zł :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ale widziałem zdjęcia i filmiki innych akwarystów stosujących jego oświetlenie. Zamierzam sobie takie lampki kupić, na razie jeszcze kasę zbieram.
 

No to jak na razie za bardzo polecać tego nie możesz, jeśli nigdy tego nie miałeś. Bardziej to wygląda na reklamę niż polecanie.

 

 

Zapodaj linka do tych power ledów za 1-2 zł  

Super trudne zadanie - wpisać w Allegro "power led". Na szczęście przezwyciężyłem strach i dla wszystkich forumowiczów podjąłem się tego zadania.  http://allegro.pl/dioda-power-led-1w-biala-i-kolorowa-110lm-jakosc-i5116725853.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...