Skocz do zawartości

Co dzieję się z gurami?!


NowaJa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś rano zauważyłam że moje gurami ma dziwne (rany?).

Ryba zachowuje się nie swojo. Jest słaba ciągle się chowa. Zazwyczaj przesiaduje obok pompki.

Mam wrażenie że może to być pogryzienie.

Jak to leczyć?

A może to choroba?

 

Zbiornik ok. 100l od 4.01.2015

KamyczKi, żywe rośliny, temperatura ok. 27 stopni, pompka z filtrem, oświetlenie.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek ty mój :) Jak mniemam jesteś jeszcze młodym dziewczęciem i napisanie więcej informacji o twoim zbiorniku może sprawiać pewne problemy ;)

Ale bez tego nie powiemy ci co musisz zmienić, żeby twoje ryby były zdrowe, a te które już zachorowały - żeby wyzdrowiały. Nie wystarczy wlać lekarstwo i już. Ryby muszą mieć właściwe warunki inaczej leki nie zadziałają, albo choroby będą powracać.

Miałaś już problem jakiś czas temu z rybami (chore oko) i nawet nie wiemy, czy wyleczyłaś to do końca i czy to nie jest nawrót choroby.

Te "rany" mogą być wywołane grzybem - jak już powyżej zauważono - ale może to też być infekcja bakteryjna lub wirusowa.

 

Więc podaj wszystkie informacje podane w linku, który ci podałam, a wtedy łatwiej będzie pomóc twoim rybom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciągle bawi się drugie gurami

Żart, prawda?  To wrzuć jeszcze kołowrotek, taki dla chomika ;)
Przepraszam ;) Ryby się w akwarium niczym nie bawią, ale chcą mieć warunki jak najbardziej zbliżone do tych w których żyją i jak już nam się uda zbliżyć do tego... wtedy właśnie się najlepiej "bawią".   
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...