Skocz do zawartości

Jakie to są glony?


slowik1214
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu w moim akwarium 180l występują brązowe glony, atakują wszystko.. Nie mam wiadomości o parametrach wody, nawożę CO2, planta gainer carbo, planta gainer classic. Oświetlenie to 0,2 W/l (wiem że bardzo mało :-/). Obsada to: 3 gurami dwuplamiste, 7 kardynałków, 5 kirysów. Woda ma 25 stopni, posiadam jedynie filtr wewnętrzny.Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten filtr razem z akwarium, już myślałem nad zewnętrznym. Może być taki a allegro za 150 zł? Zależy mi na niskich kosztach, tym bardziej teraz bo mam duże wydatki :-/

Kup taki na jaki cię stać  lub ile chcesz wydać  do 150zl masz np  HW302

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=hw-302&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-2-o-0113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta zbędna.

Nie, reszta nie jest zbędna ;) . Testy na Ph, Gh, Kh i NO2

 

plus

no3 i po4

to dopiero jest komplet niezbędny.

 

Tak, w tym temacie NO3 i PO4 są niezbędne. Pisząc że reszta jest zbędna, niejeden początkujący może to źle zinterpretować, bo odniesie się do całości ;) , nie tylko tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bojowniku nic nie wspominałeś w obsadzie. O czymś jeszcze? ;)

Pokaż zdjęcie podłoża.

Przy tym oświetleniu spokojnie możesz zrobić niezły gąszcz, wystarczy dobrać odpowiednie rośliny. Filtracja faktycznie nędza jak na ten litraż.

Ja o takim syfie zapomniałem odkąd wymieniłem podłoże na piach. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże to bezmyślnie zakupiony gruby żwir, na którym są kirysy :( przed chwilą byłem w Castoramie ale piachu nie ma, muszę jakoś dojechać do Obi ( całkowicie dla mnie nie po drodze, jeszcze nie mam prawka). Nie chciałem się podłożem chwalić bo wiem co bym "usłyszał". Tylko męczę te rybcie :unsure: .
O samiczce bojownika nie wspomniałem bo zapomniałem. A co do oświetlenia to przecież jest bardzo słabe, nie wspominałem? 2x 18 W na 180 l. Zwykłe świetlówki Philipsa po 7-8 zł.

Edit. A rośliny w większości kupowałem z allegro jako niewymagające, nie potrzebujące dużej ilości światła.

Edytowane przez slowik1214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oświetlenia to przecież jest bardzo słabe, nie wspominałem? 2x 18 W na 180 l. Zwykłe świetlówki Philipsa po 7-8 zł. Edit. A rośliny w większości kupowałem z allegro jako niewymagające, nie potrzebujące dużej ilości światła.

No tak, oświetlenie nędza-glony wygrywają z zielskiem.

Jako niewymagające większość barnów Ci upchnie na Allegro, a jednak większość roślin ma swoje wymagania i to konkretne do ładnego wzrostu.

 

 

Tylko jak się tego pozbyć?

Szczerze ? Moim zdaniem tylko restart.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z tym walczę od kilku miesięcy, ale nie mam zamiaru się poddawać :). U mnie pomagały częste podmiany wody, wzmocnienie oświetlenia, ale przede wszystkim nawożenie CO2, które zakwasza wodę. Polecam tez szyszki olchy czarnej, tyle że barwi wodę jak herbata:)

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże zmieniłem, szyszek trochę wrzuciłem. Zostało jeszcze oświetlenie ( ta pokrywa się już sypie :unsure: ) i filtr. To największe koszta.. W obecnej sytuacji nie mam możliwości tego zakupić. Niżej fotki i pytanie, tak wygląda ta "herbatka" czy to może być jeszcze muł po piachu? Piach wrzucony 3 dni temu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak woda się zrobiła w pełni przezroczysta. Jak na razie wszystko gra, kirysy szaleją w piachu ( OBI), glony jakby obumarły i mam nadzieję że nie odżyją. Chciałbym dokupić kilka otosków ale jednak się wytrzymam do puki akwa się nie ustabilizuje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...