Jump to content

pokrywa vs belka

piotrz23
 Share

Recommended Posts

Witam. Przeczytałem już pół internetu i nadal mam wątpliwości co wybrać. Akwa jakie planuję mieć to 60x30. Tak naprawdę jedynym argumentem za pokrywą jest fakt, że będę mógł trzymać rybki labiryntowe, chociaż w przypadku belki da rade zainstalować pokrywę pleksi. Drugą sprawą jest, że mniej ciepła ucieka mając pokrywę. Mam nadzieję, że doradzicie mi co wybrać.

Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Przenoszę. Mapet

Ja wiem czy to jedyny argument?

Przy pokrywie zaoszczędzisz lekko na dogrzewaniu akwarium, grzałka będzie się włączał rzadziej. O, pisałeś o tym.

Ryby ( nie tylko labiryntowce) przy pokrywie nie będą wyskakiwać z akwarium, mi wczoraj wyskoczyła molinezja, i szczęście, że przeżyła po kilku minutach na podłodze. Dziś jest już w innym akwarium z pokrywą.

Przykrywanie plexi ma też swoje wady, skroplona woda ogranicza wpadanie światła i szczelnie nakryte akwarium nie będzie tak natlenione jak w przypadku pokrywy z dziurami na wentylację. Uważam że akwa z pokrywą ma więcej zalet od belki, najważniejsze że nie trzeba się martwić poza domem czy coś nie wyskoczyło czasem z akwarium. :)

Uważam że akwa z pokrywą ma więcej zalet od belki,

A moim zdaniem pokrywa  ( standardowa ) ma same wady.

Są nimi:

-słabe oświetlenie

-nieporęczność w obsłudze akwarium

-zachodzi kamieniem, który na tym materiale trudno wyczyścić

-zdarza się często stopienie od statecznika

itd.

Jeśli już pokrywa to własnej produkcji ;)

Edited by Sławek121

A moim zdaniem pokrywa ( standardowa ) ma same wady. Są nimi: -słabe oświetlenie -nieporęczność w obsłudze akwarium -zachodzi kamieniem, który na tym materiale trudno wyczyścić -zdarza się często stopienie od statecznika

Dorzuciłbym do tego jeszcze konieczność cięcia/wycinania przy podłączaniu filtrów zewnętrznych.

Na akwarium.

:cool:  hmmm chodziło mi to po głowie. Dobra dzięki wszystkim za pomoc, wybieram belkę. Mam jeszcze jedno małe pytanie nie dotyczące oświetlenia, ale nie chce zakładać nowego tematu. Mianowicie czy do akwa mogę dać skałki czarnej lawy? takie jak te z linku?

http://allegro.pl/aquawild-czarna-lawa-s-5-10-cm-1kg-i5051715233.html

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...