Skocz do zawartości

Amerykański kaprys psyho


psyho39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Chcę bardziej skupić się nad Kakadu.Mam zamiar wydać kiryski które mam czyli pstre i jednego albinosa. Na wydanie też idzie zbrojnik pospolity , który samotnie przemierza mój akwen. No i Kakadu już dorastają i niedługo może być problem,. Zdaję sobie sprawę , że próby wyłowienia ryb mogą być mało udane przy takim zagraceniu więc połączę je z próbą stworzenia bardziej naturalnej aranżacji. Wylecą między innymi kokosowe skorupy ,zastanawiałem się też nad dodaniem kilku akcentów roślinnych no ale to jeszcze do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeprowadzkę już zakończyłem tzn. zakończyłem eksmisję kirysków ,zbrojnika oraz części moich apisto. Jako ,że nie obyło się bez dewastacji aranżacji nastąpiły mniejsze lub większe zmiany wizualne zbiornika. Przede wszystkim wyrzuciłem skorupy kokosów. Doszły tez jak widać rośliny. Może nie jakieś wyszukane i gatunków tez tylko dwa ale jednak. ;) . Co do Kakadu to nie udało mi się wyłowić tylu ile chciałem ,nawet po wywaleniu całego drewna ze zbiornika. Sprytne te cholerstwo, a i ze mnie rybak jak z koziej d... fanfara. Umieszczam też poglądowe zdjęcia mojego zbiornika. Ryboli zdjęć nie umieszczę. Przynajmniej na tą chwilę bo po traumie związanej z restrukturyzacją mojego małego kawałka natury wystraszone są niczym Niemki w Sylwestra i się chowają.
23e50ea669c76e1b2665d3e1d90b6a02.jpg

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wpuszczeniu samca zaczęło się dziać. Jedna z samic ta najpierwsza u mnie już wyszła dziś z młodymi. Nie będę chyba dokarmiał , odchowa się coś to odchowa nie mam ciśnienia. Na razie opiekuje się potomstwem , sympatycznie to się obserwuje. Samiec goni resztę po akwarium, on jakoś rolą ojca się nie przejmuje.

Matka 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest, ten mój to jakby go ktoś w farbie umoczył taki żółty...

Sprzęt do zdjęć to chyba masz taki jak i ja. ;) Dobrze, że chociaż to wczorajsze pokazuje klimat tego szkła (co prawda widziałem je tylko przez chwilę, ale jest moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jest dobry tylko fotograf kotek :) . Może te rybole sprawią , że się troche podszkolę. Na urodziny i wypady do lasu umiejętności starczało, a do focenia akwarium malutko. Dziś strzeliłem ze sto zdjęć., dwa sie nadawały do pokazania. Dobrze ,że już nie ma klisz.

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś strzeliłem ze sto zdjęć., dwa sie nadawały do pokazania. Dobrze ,że już nie ma klisz.

 

 

Ze mnie jest jeszcze gorszy "fotograf" i tez często tak mam. :razz: Czasem jak staram się zrobić dobre zdjęcie mojego bojownika, to też muszę kilkadziesiąt razy pstryknąć zanim się uda. Sytuacji nie poprawia ani fakt, że bojek jest czarny, ani to, że ma ciężką postać ADHD i trudno go złapać... Poza tym te Twoje zdjęcia nie są wcale takie złe - widać rybcie i jak się zbiornik prezentuje, więc jest OK. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu przysiadłem z aparatem fotograficznym koło akwarium. Zrobiłem prawie setkę zdjęć ale tylko kilka do pokazania się moim oczywiscie zdaniem nadaje by ujrzały światło dzienne.

Tak więc proszę bardzo.

e02ae179504386dff085a5910e43eaa9.jpg57364d61502195216c262349487dfb88.jpg5497586e5f6157a6a2d9aeee97c3cbec.jpg1cc9c415dc55e867cb30ae0eee6d71d6.jpg9ce02f9c1b7a43d72903fe9d73d85f31.jpg5d93fd095e886f5c6ed7ea47d9ab77b6.jpg79985d43499ef0512b08fbd0edd9e78d.jpg

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez psyho39
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zaczął się armagedon. W chwili obecnej dwie samice wyprowadzają młode. Jest tego pewnie z sześćdziesiąt sztuk. Po jedynej rodzinnej gromadce w kącie akwarium. Resztę samic chyba będzie trzeba odłowić bo może być nieciekawie.

Miałem wprowadzić do akwarium stadko drobnoustka czerwonego, ale i tak jest burdel w dosłownym i niedosłownym tego słowa znaczeniu.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do obsady mojego zbiornika dołączyło 11 sztuk Neonów Innesa. Dzięki internetom ustaliłem ponad wszelką wątpliwość ,że te dwa gatunki razem bytuja chociażby niedaleko Iquitos we wschodnim Peru. Jeszcze w kilku innych miejscach,ale teraz nie powiem bo nie pamiętam. Dlaczego to bylo dla mnie ważne żeby to ustalić? W sumie nie wiem. Może nie chciałem by było to jakoś wszystko od czapy.

Jeszcze kilka sztuk zamiaruję kupić. Wkrótce dam jakieś foty zbiornika.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...