Skocz do zawartości

Amerykański kaprys psyho


psyho39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tyle na razie. Przynudziłem pewnie troszkę,ale ten mój wątek to trochę tak jakby mój akwarystyczny pamiętnik.

Nie przynudzasz, dzielisz się obserwacjami a po to między innymi jest forum ;) Kiedyś inni w podobnej sytuacji może skorzystają z tego co piszesz.

Czekam na dalsze wpisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po powrocie z pracy troszkę serducho mi stanęło na chwilę. W grocie nie było ani matki ,ani młodych. Po nerwowym aczkolwiek chwilowym poszukiwaniu znalazłem całą gromadkę w liściach dębu. Nie sądziłem ,że już będą maluchy zdolne do takich wycieczek. Cieszę się ,że pływają z dala od dna i kirysków, a jeszcze bardziej z faktu ,że nie dołożyłem do obsady neonów. Taki miałem plan na to akwarium zaraz po restarcie.

Dziś załatwiłem sobie porcje zarodową nicieni. Dotarłem z nimi do domu ,a tu okazało się że wszystkie płatki owsiane zostały zjedzone. Kupię jutro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z weekendowej eskapady. Trochę obawiałem się tej mojej nieobecności ze względu na maluchy. Okazało się ,że niesłusznie. Ku mojemu zaskoczeniu dały radę. Pomykają żwawo za matką i nawet myślę,że trochę podrosły. Lekko licząc jest ich koło 20-30 szt.

Hodowla nicieni jeszcze chyba na dobre nie wystartowała, nadal karmię je Fluidem JBL . Jako ,że nie wyłączam filtrów to używam strzykawki z założonym na nią wężykiem do napowietrzania. Ten sposób pozwala na precyzyjne podanie pokarmu w całą gromadkę.

Cdn.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rodziców. To samotna matka, Stary raczej się nie przykłada. :)

Co do fotek to muszę trochę szyby oczyścić, a robię to przy okazji podmiany. Na razie jednak nie podmieniam wody. Poczekam jeszcze z tym tydzień. Wtedy foty obowiazkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium sielanka. Maluchy rosną jak na drożdżach albo raczej na nicieniach :). Właśnie mija dwa tygodnie odkąd wpłynęły na szerokie wody mojego akwarium. Chciałbym dziś podmienić wodę, ale zastanawiam się czy już mogę. Czy nic nie grozi małym z faktu podmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się złapać młodziaki w oko obiektywu. Niestety na nieszczęście tylko telefonicznego,tak więc jakość pozostawia wiele do życzenia. Jednak mają parcie na szkło.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mama i tata mniejsze

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A cały zbiornik na tą chwilę wygląda tak

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak chyba. Zazwyczaj podplywa pod szyby i swobodnie pływa po akwarium. Tyle ,że robiąc zdjęcie nie mam cierpliwości czekać aż przyzwyczai się do obecności aparatu. Zresztą i tak obserwuję totalny postęp w jego zachowaniu in plus jeżeli chodzi o jego śmiałość w stosunku do tego jaki był po przyjeździe od ciebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym wypadzie do lasu do akwarium wlecialo kilka mniejszych gałązek olchy czarnej. Tego moim zdaniem zdecydowanie brakowało w aranżacji. Muszę popracować nad warsztatem fotografii . Może jak moje dzieci gdzieś wybędą uda mi się nad tym popracować. Ciężko focić i odpowiadać małym na pytania po co to robię,czy rybka się cieszy ze zdjęcia, itp. :)

Ujęcie też trochę dla Płata żeby upewnił się,że samiec się nie stresuje i dbam o niego :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ech... Troszkę musiałem zmienić w zbiorniku,a mianowicie wywaliłem kilka gałązek czarnej olchy. Chyba coś pominąć musiałem przy ich mumifikacji i obrosły jakimiś szarymi włosami . Cholera mnie brała jak na to patrzyłem. Na korzeniach i wcześniej wrzuconych gałęziach tego nie było .
Jeżeli chodzi o młode kakadu to popylają po akwarium. Zauważyłem jednak widoczne różnice w przyroście. Nadal karmię Fluidem i nicieniami na zmianę dwa razy dziennie ( tryb pracy mojej).
Samiec zaczął gonić samicę. Trwa to już od piątku. Tak jest nią zaabsorbowany ,że kiryski wreszcie wyszły z kryjówki ,w której siedziały chyba przez ostatni miesiąc i swobodnie penetrują dno.
Zbrojnik jak miał tak nadal ma wszystkich gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno nie pisałem,ale w sumie to nic się nie działo. Młodzież dorasta wsrod liści i korzeni Natomiast od kilku dni samica jest żółta jak cytryna, a dziś wyprowadziła kolejną grupę dzieciaków. Że też im się chce w taki upał.

Chyba im u mnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem,ale też nie bardzo jest co. Żadnej sensacji w akwarium nie było ,a te sprzedają się najlepiej. Tak więc akwarium zostało rozjaśnione, torf z filtra wyjety i poszedłem w clear water. Rybom to najwyraźniej bo podchodzą do tarła regularnie ale nie nalegam na odchowanie narybku więc on szybko znika. Młodzież Kakadu ma już 5 miesięcy i panoszy się po zbiorniku. Czekam na nową dostawę liści suchych bo na razie biernie to wygląda. No ale sami oceńcie. Nie będę przepraszał za jakość zdjęć bo moje przeprosiny jej nie zmienią.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo nie chce mi się z nimi użerać. Miałem roślinne i zawsze mnie coś w nim irytowało ,a to glony,a to puste miejsca bo coś się nie przyjęło.

Drugie primo to to ,że na tą chwilę nie bardzo rośliny by miały co jeść bo NO3 w zbiorniku praktycznie zerowe . Nawet rzęsa poddała się i zakończyła inwazję na tafli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...