Skocz do zawartości

Amerykański kaprys psyho


psyho39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej przepuść RO przez swoją armatkę i zbadaj jej pH.

W moim akwarium na początku miałem pH= 6,8 a teraz na głównie na szyszkach waha się w przedziale 6,0-6,2. Dodam, że leję czystą RO i twardości mam bliskie 0.

 

Torf zwykły ogrodniczy, kwaśny i bez nawozów.

Edytowane przez piczu14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej podmiany daję małą garść - ok 15 szyszek. Ilość określam tym, żeby nie zabarwić zbytnio wody. Starych szyszek nie wyjmuję i do tej pory nie zauważyłem żadnych objawów przedawkowania, u ryb nie występują żadne infekcje skórne. Dla mnie jest to ważne, bo skalary czasem potrafią się lejkko uszkodzić. Widziałeś filmy z biotopem BW? Tam jest na prawdę ciemna woda co sugeruje sporą ilość garbników. Według mnie stwierdzenia o dodawaniu szyszek po kilka, w przypadku BW są przesadzone i mają być może zastosowanie w akwariach z większą obsadą roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do akwarium doszły jego główni lokatorzy : samiec Kakadu WF ,oraz samica F1. Przyjechały od Play-a z Krakowa.. po dwugodzinnej aklimatyzacji wpuściłem je do akwarium .....i tyle je widziałem. Zdjęć na razie nie będzie. Dam im czas na poznanie nowego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od soboty samica pilnuje ukrytych. Dziś zerknąłem z lampeczka Led do kryjówki podczas gdy samiczka goniła kiryski. Z jajeczek wystają już merdające ogonki. Kupiłem na cito fluid JBL z Artemią. Jestem w trakcie załatwiania nicieni mikro. Mam pytania do was. Kiedy zacząć karmić przecinki? Czy załatwić jakieś światełka na noc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła na noc zbędne właściwie o ile nie masz zbrojników (ale przy nich to i w dzień samicy może sprawić problem pilnowanie młodych). Jeżeli zależy Ci na pomocy rodzicom to możesz dać im jakieś punktowe (np pare diod LED) oświetlenie w okolicach gniazda :).

Ciesze się, że podeszła w końcu do tarła. 

Młode karmić możesz tym co kupiłeś. Ja polecam Naturefood Premium Aty XSS, a potem przesiadke na cyklopa mrożonego/ żywego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samica wczoraj wyprowadzila młodzież po raz pierwszy. Baza wypadowa jest jakieś 10 cm powyżej podłoża więc kirysy na tą chwilę mają utrudnienia w ewentualnych próbach podkradania . Młoda mama dzielnie pilnuje gromadki . Myślę ,że na chwilę obecną mam około 40 sztuk narybku. Jako ,że to mój pierwszy w życiu przychówek i nie wiem kiedy ma być właściwy moment na podanie pokarmu zacząłem karmić już wczoraj. Na początek mam fluid JBL z Artemią, dziś mam zamiar odebrać zarodową porcje nicienia mikro. Za kilka dni po rozmnożeniu nicieni ich właśnie użyję do karmienia.

Samica opiekuje się narybkiem ,doskonale to obserwować bo wylot korzennej groty jest tuż przy przedniej szybie akwarium. Początkowo przestraszyłem się ,że zjada dzieci, ale tylko je przenosiła.

Na razie wody nie podmieniałem raz ,tzn powinienem zrobić to w poprzedni weekend. Nie chcę stresować samicy.

Samiec nie wykazuje zainteresowania narybkiem,czytałem ,że to normalne. Ciekawi mnie jednak jak długo samica będzie się nimi opiekować?

Tyle na razie. Przynudziłem pewnie troszkę,ale ten mój wątek to trochę tak jakby mój akwarystyczny pamiętnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...