Skocz do zawartości

[54l] Ogólne


mrkojiro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zaprezentować Wam swój zbiornik po przejściach zielenic, po redukcji obsady i takie tam :) Docelowo chcę dodać tam ławicę małych ryb (Bystrzyk Barwny lub Amandy). 

 

 

Oświetlenie: 10 godzin świetlówka 15W 6500K, 3 godziny żarówka 15W 6500K

Filtracja: Aquael: FAN1 mechanik, FAN Mini Plus z ceramiką

Nawożenie: Bimbrownia CO2, linia nawozowa AquaArt - obecnie zaprzestałem po inwazji zielenic

Inne sprzęty: chińska grzałka 100W

Podłoże: piasek kwarcowy + kulki GT

 

Woda:

ph - 6,8

kh- 6

gh - 8

no2 - 0

no3 - 15

 

Fauna:

Bojownik Syjamski x1

Kirysek Spiżowy x5

Kirysek Pstry x1 (do oddania, choć mocno zaprzyjaźnił się z pozostałymi, więc zaczynam się zastanawiać)

Otosek x5

 

Flora:

Bacopa australis

Ceratopteris siliquosa

Hemiantus micranthemoides

Hygrophila difformis

Hygrophila polysperma

Hygrophila siamensis

Ludwigia repens

Sagittaria subulata

 

Kilka małych roślin z przodu chcę wyrzucić robiąc więcej miejsca kiryskom. Niestety nie mam póki co czym zasłonić filtrów, ale planuję coś na to poradzić. Wszelkie porady i sugestie mile widziane :)

post-21668-0-45524000-1424341615_thumb.jpg

post-21668-0-23992800-1424341619_thumb.jpg

post-21668-0-96087600-1424341621_thumb.jpg

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie fajnie się prezentuje, jak się rozrośnie to będzie jeszcze lepiej. Plus za brak sztuczności :) Może dasz coś pływającego na górę? Nie wiem czy to nie kwestia zdjęć ale ten piasek nie ma za dużej granulacji jak dla kirysów? Nie łudziałbym się,że jeden kirysek pstry stworzy stado ze spiżowymi, lepiej mu będzie wśród swoich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy to nie kwestia zdjęć ale ten piasek nie ma za dużej granulacji jak dla kirysów?

Być może to wina zdjęć, aparat smartfonowy więc nie ma co oczekiwać cudów :) Piasek z atestem ze znanego marketu budowlanego, czyli ogólnie polecany na forum. Wcześniej był drobny bazalt ale zmieniłem ze względu na ryby denne.

 

 

 

Jaką temperaturę trzymasz? Bojek chyba woli wyższą, a kiryski niższą.
 

Utrzymuję cały czas 26 stopni Celsjusza. Staram się by nikt w akwarium nie był pokrzywdzony.

 

Dziękuję za miłe opinie, staram się by było jak najbardziej naturalne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero załapałem... Na kiryski spiżowe za małe akwa. Tu pasowałyby pandy czy pigmeje. Temperatura dobra dla bojka ale za wysoka dla kirysków, w 24C byłoby im znacznie lepiej, dla otosków to samo. Niestesty ale nie pogodzisz tego parametru dla obecnej obsady. Sam mam bojka z kiryskami ale szukam mu domu od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero załapałem... Na kiryski spiżowe za małe akwa. Tu pasowałyby pandy czy pigmeje. Temperatura dobra dla bojka ale za wysoka dla kirysków, w 24C byłoby im znacznie lepiej, dla otosków to samo. Niestesty ale nie pogodzisz tego parametru dla obecnej obsady. Sam mam bojka z kiryskami ale szukam mu domu od jakiegoś czasu.

Te spiżowe są naprawdę małe jeszcze. Ze względu na wyjazd za granicę za te 3 czy 4 miesiące będę musiał zlikwidować zbiornik całkowicie. Niedawno zredukowałem obsadę oddając Gupika, Neony Innesa i Razbory Klinowe. Bojownik natomiast przeprowadził się z mniejszego akwarium tutaj. W zależności od źródła podaje się, że Kiryski Spiżowe czują się najlepiej w temperaturach 24-26 stopni, a żyć mogą w wodzie od 20 do 28 stopni Celsjusza. Nie uważam, że dzieje im się krzywda. Ze względu na Bojownika mogę obniżyć temperaturę do 25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem 3 nowe zdjęcia z niższym parametrem ISO i w większej rozdzielczości, co wg mnie przekłada się na lepszą jakość zdjęcia. 

 

Przeglądając inne galerie faktycznie zauważam, że mój piach jest jakiś grubszy... Nie wiem czy to faktycznie aparat robi taki psikus, czy naprawdę jest on tak "gruby". Grubym co prawda nazwać go nie można, bo kiryski bez problemu go przekopują, ale wizualnie jakoś gorzej wygląda.

post-21668-0-46212100-1424545152_thumb.jpg

post-21668-0-70377900-1424545154_thumb.jpg

post-21668-0-33750600-1424545157_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kokos trochę rzuca się w oczy, ale kamienie ułożone naprawdę świetnie i roślinki ładnie współgrają ze sobą tworząc przyjemy dla oka efekt wizualny ;)

 Właśnie, ten kokos jest dość widoczny i zastanawiam się czy nie lepiej wyglądałby korzeń typu red moor. Doskwiera brak miejsca. 60x30 to stanowczo za małe pole do popisu, przynajmniej dla mnie :)

 

Zastanawiam się też czy Hygrophilia Siamensis nie powinna powędrować pomiędzy kamienie. Na środku jakby zabiera przestrzeń do pływania a z lewej strony mogłaby nieco przysłonić filtry.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja :)

 

Zielsko się delikatnie rozrosło, szczególnie lewa strona. Wyrzuciłem jeden kamień, a pozostałe 2 ułożyłem nieco inaczej. Dzięki temu zasłoniłem filtry, a dodatkowo w tym gąszczu zagościł termometr, który dotychczas psuł przednią szybę.

 

Duży Heniek powędrował na sam środek przed Ludwigię. Planuję zrobić z niego gąszcz od kamieni po kokosa, delikatnie niższy niż jest obecnie. Czekam aż urośnie.

 

Kokos wyblakł i mocno go widać ale nie mam gdzie go podziać. Może jak Heniek się rozrośnie to te małe korzenie  za nim powędrują w miejsce kokosa.

 

No i oczywiście do akwarium przybyło 8 Bystrzyków Ozdobnych. Niestety nie mogłem dostać nigdzie Miedzików Obrzeżonych ani Bystrzyków Amandy, więc padło na bardziej popularną odmianę Bystrzyka. 

 

P.S. Chyba będę musiał następnym razem zorganizować sobie porządny aparat. Zdjęcia, które wrzucam wręcz psują nastrój panujący w akwarium. Co do kwestii wizualnej - jestem zadowolony z 3 planu lecz bardzo doskwiera mi brak roślin niskich na przodzie. 

post-21668-0-83591900-1425838210_thumb.jpg

post-21668-0-24217800-1425838213_thumb.jpg

post-21668-0-83814400-1425838215_thumb.jpg

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...