Skocz do zawartości

Chciałabym usłyszeć opinie o akwarium :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego zanim przeczytasz opinię o akwarium proszę byś ty je trochę opisał. Ale szczerze mówiąc nie do końca wiem co mam komentować. Co do porad to :

Dolej wody

Wymień to nienaturalnie wyglądające podłoże

Naklejki tło

Wyłącz te bąbelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną można ocenić tylko wizualną część prawej strony akwarium - pol lewej jest chyba coś co skrzętnie ukrywasz ;) W skali od 1 do 10 na  chwile obecną daje 2. Porady ode mnie to podaj informacje wg schematu http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/ aby można było coś wiecej powiedzieć i doradzić co poprawić - zapewno trochę tego będzie ;)

 

Lektura obowiązkowa :

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim :) jestem początkującą osobą, locdog miałam sztuczną roślinkę, już jej nie ma, WSZYSTKIM bardzo dziękuję :D

Jeśli zrobi z przodu to wtedy będzie widać ten ceramiczny zamek.

Fakt miałam sztuczną roślinę, przy której był zamek, już go nie ma ;) Takie jeszcze jedno pytanie czy mogę bezproblemowo założyć to akwarium, czy lepiej nie? Myślę, że chyba wszyscy uczyli się na błędach i ja również jestem taką osobą

Zmień podłoże na piach albo drobny żwirek, w tedy rośliny nie będą wypływać. Tło na jakieś ciemne i jednolite. Zdjęcia rób z przodu akwarium :)

Postaram się :) czy nie będzie problemu z założeniem akwa od nowa? :/

Na chwile obecną można ocenić tylko wizualną część prawej strony akwarium - pol lewej jest chyba coś co skrzętnie ukrywasz ;) W skali od 1 do 10 na chwile obecną daje 2. Porady ode mnie to podaj informacje wg schematu http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/ aby można było coś wiecej powiedzieć i doradzić co poprawić - zapewno trochę tego będzie ;)

 

Lektura obowiązkowa :

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Dziękuję za ciekawą notkę teraz już sama widzę swoje błędy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium od nowa jak najbardziej, tylko odlej jak najwięcej się da starej wody z akwarium i tam przełóż ryby, filtr grzałkę itd. np. ja używałem kiedyś 40L pojemnika plastikowego.

Zbierz też wodę z kranu tyle ile będzie trzeba dolać, tak żeby ta woda odstała przynajmniej 24 godziny.

 

Wtedy spokojnie będziesz mogła wymienić wszystko w akwarium, urządzić tak jak chcesz. Po tym wszystkim wlej starą wodę, dolej nowej odstałej, zamontuj sprzęt i wpuść ryby :)

 

No i na koniec zrób zdjęcie tak żeby było widoczne całe akwarium ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale najpierw zanim za to wszystko się weźmiesz to proszę poczytaj jak najwięcej na temat akwarystyki aby nie popełnić starych błędów. Najpierw przemyśl, później działaj W razie pytań, pytaj Powodzenia.
 

I o wymaganiach ryb. Np molinezja potrzebuję akwarium minimum  80cm długiego. Na forum znajduje się cały czas rosnąca Encyklopedia. Poddział działy Ryby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję ponownie :D jestem za wszystko wdzięczna, lepiej wszystko usłyszeć od osób doświadczonych niż czytać w książkach (chodzi mi o zmienianie wody itd. ), czyli testy wody są obowiązkowe?

I o wymaganiach ryb. Np molinezja potrzebuję akwarium minimum 80cm długiego. Na forum znajduje się cały czas rosnąca Encyklopedia. Poddział działy Ryby.

Na pewno zajrzę :)

... Ale najpierw zanim za to wszystko się weźmiesz to proszę poczytaj jak najwięcej na temat akwarystyki aby nie popełnić starych błędów. Najpierw przemyśl, później działaj :) W razie pytań, pytaj :) Powodzenia.

Czytam, czytam w końcu wolne. Na pewno nie popełnię takich samych, dzięki temu forum nie boję się pytać- dzięki miłym, pomocnym ludziom :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak wybierzesz testy kropelkowe. Trochę zapłacisz na początku, ale one wystarczą na bardzo długo.

Podstawowe testy to NO2, NO3, GH, KH, PH.

 

Ja używam testów zooleka i się nigdy nie zawiodłem. Dobre opinie mają też firmy JBL.

Edytowane przez Misiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj podany wyżej wątek, wiele Tobie rozjaśni. Co do wyboru są różne opinie, tak jak w życiu, gdzie dwoje ludzi - tam 3 zdania ;) .

Przede wszystkim kropelkowe (dokładniejsze), a nie paskowe.

Przeczytam, jestem wszystkim bardzo wdzięczna, a teraz do roboty - trzeba się wziąć za wszystko :D

Najlepiej jak wybierzesz testy kropelkowe. Trochę zapłacisz na początku, ale one wystarczą na bardzo długo.

Podstawowe testy to NO2, NO3, GH, KH, PH.

 

Ja używam testów zooleka i się nigdy nie zawiodłem.

Dziękuję :) jeszcze w tym tygodniu zaczynam od nowa, postaram się zakupić kropelkowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...