Skocz do zawartości

Jak prawidłowo założyć akwarium ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem niedoświadczonym akwarystą chciałbym założyć akwarium .

 

Posiadam :

 

- Akwarium + Pokrywa oświetlenie 120litrów

- Napowietrzacz + kurtyna

- Ciemny piasek kwarcowy o grubości bodajże od 1,4 do 3mm . 25kg

- Grzałka " elite " 100w

- Filtr wewnętrzny HAILEA BT-700

 

Teraz mam kilka pytań :)

 

Jaką obsadę mógłbym umieścić w akwarium chciałem mieć rybki typu :

 

- Danio

- Neon

- Gupik

 

w jakich ilościach musiał bym zakupić rybki ?

 

i jeszcze pytanie odnośnie roślinności czy zakupić rośliny żywe czy sugerować się raczej sztucznymi roślinkami ?

a jeśli żywe to co z podłożem czy potrzebuję jakiś nawóz aby rośliny mogły się zakorzenić ?

 

Bardzo proszę o POMOC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to będą potrzebne parametry wody która masz. Skoro jesteś początkujący to poczytaj sobie przyklejone tematy na forum. Rośliny sztuczne to wg mnie więcej kłopotu niż pożytku... 

 

Za wiele mi nie pomogłeś . Po to przyklejam temat na forum aby otrzymać jakakolwiek pomoc .

Parametry Wody ? a jak je sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wodzie i jej parametrach masz opisane tutaj http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-doświadczenia-i-opinie/

 

W kategoriach na forum masz przyklejone tematy takie np jak ten do którego podałem ci linka powyżej, wysil się trochę po przeglądaj forum poczytaj... Nie licz na to ze wszyscy będą  ci tutaj tłumaczyli  podstawy po raz kolejny....  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na to że każdy ma mi wszystko tłumaczyć prosiłem tylko o pomoc ale widzę że dla Ciebie to jest jakiś problem więc się nie wypowiadaj liczę na bardziej normalnych ludzi którzy mi pomogą.

 

Kolejne takie posty będę uznawał za spam i odpowiednio nagradzał. Takie kwestie wyjaśniajcie sobie na PW.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego co koledzy wyżej napisali:

* napowietrzacz + kurtyna -> absolutnie zbędne

* jeżeli w dalszej przyszłości planujesz ryby denne/pielęgniczki to nie ma mowy o żadnym żwirze - w grę wchodzi tylko piasek

* rośliny oczywiście żywe

* o pielęgnacji roślin polecam lekturę przyklejonych tematów TUTAJ

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Cię Bardzo Serdecznie, Postaram się krótko i zrozumiale :)

 

1. KWESTIA ROŚLIN W AKWARIUM

 

Aby nasze rośliny w akwarium mogły prawidłowo rosnąć potrzebują :

 

-oświetlenia

(zaleca się 0,5W/L wody, lecz przy mniej wymagających jak np. Kryptokoryna może być mniej)

 

-podłoża

(Najtańszą opcją jest ziemia ogrodowa+kulki gliniano-torfowe pod żwirek , lepszą opcją jest substrat lecz droga sprawa)

 

-odpowiedniego nawożenia

(MIKRO + MAKRO Elementy FE,Cu,Mn,Zn,B,Mo itp. Możne kupić na Allegro i nawoźić według zaleceń lecz jeżeli chcemy profesionalnie podejść do sprawy niezbędne są testy wody na poszczególne pierwiastki i uzupełniać niedobory poszczególnych z nich)

 

- Nie zapomnijmy o prawidłowej filtracji

( Rośliny potrzebują filtracji Biologicznej aby wszystko fajnie ze sobą współgrało przez długi okres, Najlepszą opcją bedzie filtr kubełkowy przy Twoim rozmiarze zbiornika, wkłady które są w filtrze kubełkowym pomogą rozwijac sie pożytecznym bakterią które będą rozbijać szkodliwe związki dla roślin oraz klarować i absorbować szkodliwe w nadmiarze azotany. Przyda się także Torf w granulkach jeżeli Twoje PH wody trzeba bedzie obniżyć OPTYMALNE DLA ROŚLIN TO  około PH 7.0

 

 

 

OBSADA AKWARIUM

 

-Obsada akwarium

(Tak jak wspominali wyżej , jeżeli zamierzasz zacząć zabawę z akwarystyką polecam przygotować się do tego jak należy i zakupić przede wszystkim testy dzięki którym sprawdzisz wodę jaką masz u siebie, przyda Ci się zarówno w nawożeniu roślin i ewentulanym doborze obsady Jednym z najważniejszych parametrów przy doborze obsady jest PH wody.

Drugą rzeczą jest to czy chcesz mieć akwarium z bujną roślinnością , jeżeli tak niektóre gatunki ryb nie będą pasował gdyż notorycznie będą podgryzać rośliny w akwarium.

 

 

-Zakładanie akwarium

(woda musi byc odstana 3-4 tyg, wtedy masz pewność że nie będzie żadnych komplikacji oraz że wystartujesz zbiornik prawidłowo od samego początku, i podmiany wód co tydzien 20-30% wody)

 

Napisałeś się napisałeś a wniosków i pomocy z tego żadnej. Skończ bawić się w archeologa i bezsensownie odkopywać tematy. Mapet

Edytowane przez Mapet
Archeologia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...