Skocz do zawartości

Aquael 240l ogólne


Paweleek2301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No myślałem o tym ale nie wiem czy mi to wyjdzie, ale spróbuje.

 

 

Podłoże manado-160zł.

Tak, dokładnie 39.99€ bo jestem we Francji.

 

 

Dobra no to tak, na dzień dzisiejszy akwarium dojrzewa.

Sinice zaczęły się pokazywać, ale chyba to normalne :)

Parametry:

Ph: 7.5

No²: po niżej 0.3mg/l (takie testy)

Kh: 8

Co²: 8-10mg/l

Oświetlenie: 2*30W T8 + 2*8.5W halogen LED 580lm/6800k/barwa biała

temp: 24*C

 

Jak już pisałem wczesnej, jutro jadę po roślinki i dopiero zacznie się zabawa :D

 

pozdrawiam

Edytowane przez Paweleek2301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłem wcześniej pomyśleć jeżeli te rybki zostały mi z poprzedniego 3-letniego zbiornika?? Nie rozumiem :/

 

Więc skoro już miałeś te kiryski to powinieneś wiedzieć że potrzebują piachu,a tego im nie zapewniłeś.Zawsze jest możliwość oddania ryb albo do sklepu albo komuś kto może je przyjąć np. z forum lub na lokalnych forach powinien się ktoś znaleźć,wystarczy chcieć.Ale i tak zrobisz jak chcesz.A wcześniej jakie miałeś podłoże?Zobacz na yt jest pełno filmików jak kiryski przesiewają piach przez skrzela.Mimo wszystko życzę powodzenia w dalszej akwarystyce i pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie skończyłem aranżować akwa, nie do końca o to mi chodziło, ale wydaje mi się ze całkiem fajnie mi to wyszło ;)

Po prawej stronie, tam gdzie są ustawione korzenie będzie nasypany piasek dla kirysków tylko dzisiaj już brakło mi funduszy na ten piasek :)

efekt:

 

post-10532-0-99191800-1424705263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki za spam

Akwarium się wyklarowało i roślinki zaczęły puszczać bąki :D

Przed chwilą zrobiłem testy wody i wyszło tak:

 

15 dni po starcie z dojrzałym filtrem

Ph-7.3

No²-poniżej 0.3(praktycznie nie mierzalne)

Kh-8

Co²-12-15mg/l

Temp-23.5*

 

Jak myślicie, czy mogę już wpuścić rybki czy jeszcze poczekać trochę?

I jaką obsadę mi proponujecie?

Ja myślałem żeby do tego co mam dołożyć 1 zbrojnika, 5 otoskow, chciałbym mieć skalary ale nie wiem jakie rybki ławicowe mogę do nich dobrać, chciałbym neony inessa ale czytałem że nie bardzo skalary się z nimi dogadują no i kilka krewetek.

 

Jak już wcześniej pisałem, piasek dla kirysków będzie już nie długo.

Daje dwie fotki, pierwsza tylko z zapalonymi ledami a druga z całym oświetleniem:

 

 

post-10532-0-60876300-1424808768_thumb.jpg

post-10532-0-31658300-1424808780_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a teraz na serio: podoba Ci się w ogóle to manado na dnie?
Mało go (bardzo cienka warstwa), roślinami ledwo przykryte.
Kurczę, akwarium jest w sumie po to, by ładnie wyglądało.
Spojrzałem sobie na Twoje tematy i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia: z jednej strony 3 lata temu, w styczniu 2012 Twoja 120l zapowiadała się naprawdę fajnie. Widać było, że masz rękę do roślin. Ale od tego czasu były jakieś 3 restarty chyba, po każdym wszystko wyglądało bardzo, bardzo przypadkowo, a teraz to coś.
Pomijając kwestie czysto akwarystyczne (obsada, podłoże, woda) to w każdym bałaganie przydaje się jakaś myśl przewodnia.
Przy typowo roślinnym akwarium jest to organizacja 3 planów i zabawa kolorami, ale wtedy większość zbiornika jest zarośnięta (a przynajmniej większość dna). Jeśli nie roślinniak, to to co wrzucasz (skałki, kamienie, korzenie itp) musi stanowić kompozycję przyjemną dla oka. A kompozycji to mi tutaj brakuje najbardziej...
Masz czas zanim wpuścisz ryby i możesz w miarę bezstresowo grzebać w podłożu. Moim zdaniem dobrze by zrobiło temu akwarium dołożenie dużej ilości roślin (ale w stosunkowo niewielu gatunkach - by zamknąć się np. w 5-7). Potem to samo z fauną - postaw na ilość w obrębie gatunku, a nie na kolorową mieszaninę. Bo inaczej będziesz miał akwarium jak z lat 80-tych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

 

Masz czas zanim wpuścisz ryby i możesz w miarę bezstresowo grzebać w podłożu

 

 

Nic już nie będę grzebał w akwa, wyciągnąłem kokosa bo nie pasował, dosypałem piachu tam gdzie miałem dosypać i po 4 tygodniach wpuściłem rybki.

Na dzień dzisiejszy parametry:

 

Ph- około 7

No²-0

Kh-8

Co²-20mg/l

temp- 24-25*C

 

Dołożyłem mały filtr wewnętrzny 200l/h marki HYDOR.

 

Obsada:

8x bystrzyk pieknopłetwy

5x otosek (w planach chce dokupić jeszcze 5)

6x kirys

4x skalar

1x zbrojnik niebieski

 

Niedługo może dodam jakiś filmik ;)

 

post-10532-0-50966900-1426100114_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...