Skocz do zawartości

Aquael 240l ogólne


Paweleek2301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam wam moje nowe akwa aquael 240l.

Akwarium posiada standardowe 2x30w t8 ale zamierzam dołożyć do tego 2 halogeny 10w LED takie jak te:

http://www.leroymerlin.fr/v3/p/produits/projecteur-a-fixer-exterieur-yonkers-led-integree-aluminium-inspire-e1400071205

Założone w poniedziałek, na ten moment dojrzewa. 

 

Parametry mierzone testami Tetra Test Kit Laborett po pięciu dniach:

No²- wedlug testu po niżej 0.3mg/l (praktycznie nie mierzalne)

Ph- 8-8.5

Kh- 8

Temp: 23-24*C (stabilne)

 

Sprzęt:

Akwa- aquael 240l (120x40x50)

Filtr- kubełek eheim 2222 (wzięty z poprzedniego akwa, dojrzały)

grzałka- juwel 50W

Co²- JBL u500 z dyfuzorem elektrycznym (jeszcze Co² nie puszczone)

Jakaś tam pompka powietrza

 

Flora: brak

Substrat: DENNERLE DeponitMix Classic 2.4kg

podłoże: JBL MANADO około 30l

 

Fauna: brak, na pewno będzie z poprzedniego zbiornika:

8x bystrzyk piękno płetwy,

1x zbrojnik niebieski,

5x otosek,

6x kirysek pstry

+???? (tu liczę na waszą pomoc) ;)

 

A tu dwie fotki, pierwsza z pierwszego dnia a druga z piątego:

 

POZDRAWIAM

post-10532-0-05423700-1423954376_thumb.jpg

post-10532-0-05923300-1423954442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję planowanej obsadzie w takiej wodzie.

W zasadzie to one długo nie pożyją. Hehe

 

 

No i kiryski potrzebują piachu na dnie, a nie jakiegoś manado. Nie ma piachu nie ma kirysków jak i innych ryb dennych.

 

Akwarium ma dojrzewać bez roślin? Co ma azot spożytkować?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph- 8-8.5

Fauna: brak, na pewno będzie z poprzedniego zbiornika: 8x bystrzyk piękno płetwy, 1x zbrojnik niebieski, 5x otosek, 6x kirysek pstry

Bez RO, nie dasz rady.

 

E: Krzysiek1702 pierwszy ;)

 

Ten wlot filtra masz źle zamontowany. Kolanko zawieszasz na szybie tak, aby tylko ta krótka część węża była w wodzie. Czyli masz końcówkę tego wlotu do góry nogami.

Jakaś tam pompka powietrza

A to po co? ;) Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Współczuję planowanej obsadzie w takiej wodzie

Jak posadzę roślinki i puszcze Co² to ph zejdzie w okolice 6.5

 

 

Akwarium ma dojrzewać bez roślin? Co ma azot spożytkować?

A jak dojrzewa malawi bez roślin?

 

 

Bez RO, nie dasz rady.

Dam rade ;)

 

 

Ten wlot filtra masz źle zamontowany. Kolanko zawieszasz na szybie tak, aby tylko ta krótka część węża była w wodzie. Czyli masz końcówkę tego wlotu do góry nogami.

Specjalnie tak ustawiłem bo w nie dalekiej przyszłości ten filtr będzie tylko i wyłącznie biologiczny a do mechaniki kupie inny.

 

 

A to po co?

W razie W 

 

 

Przepiękna galeria. Rewelacyjny aranż, klimatyczne oświetlenie. Daj więcej fotek, najlepiej zbliżenia najciekawszych elementów.

Jaja sobie robisz? Chyba widać ze to początek :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba wyjaśnił już wszytskie wątpliwości. Ja chętnie poczekam na ciąg dalszy :)

 

 

OT: Kolejny mit z tą grzałką i 1W/1L. Grzałki dobiera się patrzać o ile chcemy podnieść temperaturę w akwarium względem temperatury w pomieszczeniu, w którym akwarium stawiamy. A im większy zbiornik tym ten przelicznik wygląda jeszcze inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolega chyba wyjaśnił już wszytskie wątpliwości. Ja chętnie poczekam na ciąg dalszy

 

Dzięki, tak mnie zaatakowali że myślałem ze zrezygnuje z forum ;) 

Ogólnie z tą grzałką to w pomieszczeniu mam 22*C więc nie będzie chodziła non stop ;)

 

A fauna zostanie wpuszczona jak testy będą na to pozwalać i flora będzie uporządkowana tak jak chce.

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie tak ustawiłem bo w nie dalekiej przyszłości ten filtr będzie tylko i wyłącznie biologiczny a do mechaniki kupie inny.

 

yyyy... no więc dlaczego ten wlot ma być do góry nogami? Technicznie to raczej nie ma znacznie, ale po co tyle rury  pozakręcanej w akwarium ma być? 

 

 

Jak posadzę roślinki i puszcze Co² to ph zejdzie w okolice 6.5

 

No chyba że zagazujesz ryby :)  W swojej poprzedniej bańce na wodzie z kranu blisko pH 8 również gazowałem zbiornik (3b/s) i nie mogłem zejść poniżej PH 7,5. Dopiero przy pomocy RO udało mi się zejść poniżej 7. Jeżeli masz inne doświadczenie, nie spieram się bo każdy baniak jest inny ;) 

 

 

No i kiryski potrzebują piachu na dnie, a nie jakiegoś manado. Nie ma piachu nie ma kirysków jak i innych ryb dennych.

 

Tego też nie pomiń przy planowaniu obsady.

 

 

 

Dzięki, tak mnie zaatakowali że myślałem ze zrezygnuje z forum  

 

A gdzie Ty tu widzisz atak?   ;)

 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i kiryski potrzebują piachu na dnie, a nie jakiegoś manado. Nie ma piachu nie ma kirysków jak i innych ryb dennych.

 

 

W moim poprzednim zbiorniku kiryski przez 3 lata żyły na manado i nigdy nic nie mówiły ze im źle :D A tak serio to nie przewidywałem piachu w tym zbiorniku, ale spróbuje coś wykombinować.

 

Mam takie pytanie: Wczoraj bylem z rodzinką na spacerze w lesie i znalazłem ciekawa gałąź, ale nie wiem co to za drzewo i czy mogę ją włożyć do akwa, oczywiście po odpowiednim jej przygotowaniu.

Daje fotki, może ktoś rozpozna co to za drzewo i podpowie czy mogę to włożyć do akwa:

 

post-10532-0-93569600-1424071819_thumb.jpg

post-10532-0-87921400-1424071888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiryski przez 3 lata żyły na manado i nigdy nic nie mówiły ze im źle

Piasek nie jest potrzebny dlatego, że im będzie wygodnie lub nie lecz wymagają go ze względów higienicznych (czyszczenie skrzeli itp). Uwierz mi u mnie kiryski non stop ryją w piasku i nie wyobrażam sobie jak mogłyby tego nie robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w zbijaniu pH przy pomocy CO2 nie polega na wysokim wyjściowym pH, ale na obecności twardości węglanowej, ponieważ CO2 z węglanami tworzy bufor stabilizujący pH wody, a więc istnieje ścisła zależność między pH, KH i CO2. Przy obecnym KH bezpiecznie zbijesz pH tylko do ok 7.0, bo przy 6.5 miał byś ponad 70 mg/l CO2, a to zdecydowanie za dużo Dla mniej wymagających ryb pH 7 to odpowiednia wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z chęcią bym przeszedł w stronę malawi ale musiałbym całe podłoże zmieniać :/ 

Problem nie jest zmiana podłoża  bo to 30minut roboty  w twoim przypadku szkoda wywalonej kasy na Mando  bo mało nie kosztowało ,a piasek to max 20zl za 20-25kg :)

 

Ale rozważ tą zmianę  bo ze zbiciem ph do 6,5   bedziesz miał problem ,samy CO2 zejdziesz max do 7,2-7.5 i przy każdej podmianie wody PH bedzie ci rosło . tu nie obedzie się bez RO .Także albo inwestuj w filtr RO i  baw się w mieszanie  kranówy  z ro i dozowanie CO2 lub zmien podłoże na piach i idź w malawi .

 

Bo baniaczek masz zacny do  do Malawi 240L to już 3 gatunki możesz spokojnie trzymać ,woda idealna  do tego biotopu  prosto z kranu  nic tylko lać i cieszyć się ładnymi rybkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jednak będzie roślinny ;) Pracuje obok sklepu w którym z karta stałego klienta która posiadam, raz na tydzień mogę mieć 40l wody z RO.

Jutro mam wolne i jadę po roślinki, najprawdopodobniej takie: hemianthus callitrichoides 'cuba',  pogostemon helferi, i jakąś wyższą, ale to zobaczę na miejscu.

Dziś zamontowałem 2 halogeny ledowe w pokrywie, każdy po 8.5W/ 580lm/ 6800k/ barwa biała, a tak to wygląda:

 

pozdrawiam

post-10532-0-51278500-1424608953_thumb.jpg

post-10532-0-36481600-1424608966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Po co zapewniać rybom odpowiednie warunki. Żyją to żyją.

Do czego to?

 

 

Dla Ciebie mam wyrzucić 160zl podłoża manado do śmieci i zasypać piaskiem bo mam 6 kirysków których nie mam komu oddać? może ich do kibla spuścić? Tam im będzie lepiej niż na podłożu manado??

Edytowane przez Paweleek2301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego to?

 

 

Dla Ciebie mam wyrzucić 160zl podłoża manado do śmieci i zasypać piaskiem bo mam 6 kirysków których nie mam komu oddać? może ich do kibla spuścić? Tam im będzie lepiej niż na podłożu manado??

Trzeba było myśleć wcześniej i zapoznać się z wymaganiami ryb jakie chciałeś kupić.Proste.

Podłoże manado-160zł.

Zapewnienie swoim rybom odpowiednie warunki-bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trzeba było myśleć wcześniej
Jak mogłem wcześniej pomyśleć jeżeli te rybki zostały mi z poprzedniego 3-letniego zbiornika?? Nie rozumiem :/

 Ogólnie docelowa obsada będzie taka: 

Te rybki co mam (nie mam wyjścia) + 5 otosek i jakaś większa ławica małych kolorowych rybek np. neon inessa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...