Skocz do zawartości

cos dziwnego w wodzie


Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę o pomoc w czwartek wymieniona woda i podłoże a dziś zobaczyłem u góry akwarium dziwne białe kółka z otoczką co to jest ? cos złego czy tak jak czytałem na forum to jest ikra?

 

 

 

post-22435-0-04024100-1423915998_thumb.jpg

 

 

a i proszę o udzielenie konkretnych odpowiedzi jeśli ktoś ma zamiar robić żarty to proszę nie odpisywać dziekuję :)

 

6.1. Na forum wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Chcesz konkretów, to opisz swój zbiornik wg wzoru http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

andy102

Edytowane przez Marfius1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co to moze byc? czy to jest chlor?


wczenie akwarium chodzilo 2 tyg i mialem problem bo jedne roslinki zgnily do tego fitr sie zepsol i wymienialem na nowy w czwartek oraz bylem zmuszony wywalic stare podloze i zrobic nowe oczywiscie przy zmianie wody zostawilem ponad 30% starej wody 


jeszcze mam pytanie bo kupilem CMF ktore juz wlalem do wody i mam jeszcze ESKLARIN DO UZDATNIANIA WODY i BactoActive zywe kultury bakteri i czy moge to teraz tam wlac jak sa rybki ?? 

 

Regulamin 6.1. Akceptowałeś regulamin to go przestrzegaj. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to co to moze byc? czy to jest chlor?

Chlor jest gazem... Jedyne co to może być to przytulik.

 

 

 

jeszcze mam pytanie bo kupilem CMF ktore juz wlalem do wody i mam jeszcze ESKLARIN DO UZDATNIANIA WODY i BactoActive zywe kultury bakteri i czy moge to teraz tam wlac jak sa rybki ??

Akwarium w ogóle zdążyło dojrzeć? Nie za dużo tam tej chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium chodzilo 2 tyg do czwartku kiedy bylem wmuszony na wymiane wody a co do chemi to wlasnie sie pytam czy moge teraz po podaniu cmf dac reszte?narazie w akwarium jest cmf a to jest lek

za bledy odrazu przepraszam ale czasami klawisz mi nie lapie bo maly mi cos na klawke wylal musze dzis klawisze powyciagac narazie musze sie dowiedziec z tym akwarium kiedys jakies 10 lat temu mialem akwarium to nie bylo tyle bajerow itd kiedys w akwa 60l mialem pelno rybek i bylo ok a teraz to juz nie wolno bo nie zdrowo haha czasy ida do przodu i stopa zyciowa tez wiec rybkom tez trzeba metraz podniesc haha:)


a grozny jest ten przytulik ? widzialem ze hellenki sobie z nimi nie radza:(

Edytowane przez Marfius1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium chodzilo 2 tyg do czwartku kiedy bylem wmuszony na wymiane wody

A to z jakiego powodu?

 

 

 

a co do chemi to wlasnie sie pytam czy moge teraz po podaniu cmf dac reszte?

W jakim celu?

 

 

 

narazie w akwarium jest cmf a to jest lek

Cmf to nie jest lek to jest jakiś skrót, FMC jest lekiem firmy Zoolek

 

 

 

jakies 10 lat temu mialem akwarium to nie bylo tyle bajerow itd kiedys w akwa 60l mialem pelno rybek i bylo ok a teraz to juz nie wolno bo nie zdrowo haha czasy ida do przodu i stopa zyciowa tez wiec rybkom tez trzeba metraz podniesc haha:)

Tu nie chodzi o standary a o wiedzę o rybach, ich potrzebach itd.

Albo jesteś akwarystą albo masz akwarium (jak na razie to drugie)

 

 

 

a co to jest ten przytulik??

Google nie kłamie, sprawdź.

 

za bledy odrazu przepraszam ale czasami klawisz mi nie lapie bo maly mi cos na klawke wylal musze dzis klawisze powyciagac

Napraw to jak najprędzej, jeszcze dziś przymknę na to oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powod pisalem wyzej , cmf i fmc to jest to samo tylko roznych firm , u bojownika pojawila sie na pysku biala narosl i zdechl podobny przyklad mialem z molinezja odrazu ja wyjalem ale zdechla jeszcze w sitku;/ a w sklepie kazal mi kupic cmf i to samo na necie wyczytalem w chorobach moje pytania:

 1) czy moge wlac esklarin i po kilku dniach bactoactive jak mam rybki w akwarium ?

 2) to nie wyglada mi na slimaki patrzylem na necie i jest inne niz moje u mnie bardziej to na osad wyglada i nie widac zarodka



 

 

 

 

Tu nie chodzi o standary a o wiedzę o rybach, ich potrzebach itd.

Albo jesteś akwarystą albo masz akwarium (jak na razie to drugie)

 

 

co do tego to mozna powiedziec ze kiedys sie tym zajmowalem jakies 10 lat temu zlikwidowalem od dawna zajmowalem sie terrarystyka teraz dla syna zrobilem akwarium ale nigdy wczesniej nie pokazywalo mi sie takie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powod pisalem wyzej , cmf i fmc to jest to samo tylko roznych firm , u bojownika pojawila sie na pysku biala narosl i zdechl podobny przyklad mialem z molinezja odrazu ja wyjalem ale zdechla jeszcze w sitku;/ a w sklepie kazal mi kupic cmf i to samo na necie wyczytalem w chorobach moje pytania:

Nie wspominałeś o tym wyżej.

Nie widziałem ryb, więc nie powiem czy ten "cmf" pomoże (nawet nie wiem jaki to ma skład i której to firmy).

 

 

 

1) czy moge wlac esklarin i po kilku dniach bactoactive jak mam rybki w akwarium ?

Esklarin tak a co do bactoactive to ja nie wierze w takie wynalazki.

 

 

 

2) to nie wyglada mi na slimaki patrzylem na necie i jest inne niz moje u mnie bardziej to na osad wyglada i nie widac zarodka

To jak to nie ślimaki, to nie mam pomysłu, na 90% jest tak, że jak coś jest widoczne gołym okiem to jest niegroźne dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominałeś o tym wyżej.

Nie widziałem ryb, więc nie powiem czy ten "cmf" pomoże (nawet nie wiem jaki to ma skład i której to firmy).

 

 

 

Esklarin tak a co do bactoactive to ja nie wierze w takie wynalazki.

 

 

 

To jak to nie ślimaki, to nie mam pomysłu, na 90% jest tak, że jak coś jest widoczne gołym okiem to jest niegroźne dla ryb.

 

mialem problem bo kupilem roslinki a 1 zgnila wrocilem z pracy wyciagam ja a ona normalnie na kawalki sie posypala a po jakims czasie padl mi fitr i  w czzwartek wymienialem podloze zamiast piasku dalem kamyki dodam ze reszta roslinek pieknie sie rozrasta , no i do tego u bojownika pojawila sie biala narosl na pyszczku i zdechl i to samo mialem na molinezji w sklepie facet mowil zebym odrazu CMF wlal 

CMF jest firmy Tropical 

reszta tez jest tej samej firmy

ten ESKLARIN to niby do uzdatniania wody jest a bactoactive to zywe kultury bakteri i nie wiem czy moge dac jak sa rybki:(

Edytowane przez Marfius1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw filtr, odłącz tę rurkę od bąbelków. Jak będziesz miotał kabombą przy pomocy filtra to będzie się rozpadać, ta roślina woli spokojniejsze wody. A propo wody, chyba powinieneś dolać trochę. ;)

I chyba warto z poczytać trochę o akwarystyce, poduczyć się. Zazwyczaj warto trochę poczekać, przemyśleć dwa razy, niż potem "dzielnie stawiać czoła problemom" nieznanym innym akwarystom. A na niewłaściwe warunki w akwarium żadna chemia nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...