Skocz do zawartości

Biała woda w akwarium .


Coolfon1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak serio to musiałeś czymś zachwiać biologią, stąd taki efekt.

Generalnie przeglądając Coolfon 1988 Twoje tematy/posty, to masz cały czas taką destabilizację zbiornika, że głowa mała ;) .

Przenawożenie, zbyt wcześnie wpuszczone ryby, wymiana filtra itd.itp. a teraz zbierasz tego żniwa. Obawiam się, że kolejne tematy mogą pojawić się w dziale "Choroby i leczenie".

 

 

 

Można też kupić preparat od pierwotniaków

Można też spokojnie pozwolić dojrzeć zbiornikowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenawożenie wyszło na prostą .

Filtr był wymieniony ale 2 tygodnie chodził równomiernie z starym .

A ryb na 100% nie wpuściłem za wcześnie ( znajdź gdzie coś takiego znalazłeś )

 

 

Dyfuzor miałem blisko rurki zasysającej bąble do filtra . Może to być przyczyną ?

Edytowane przez Coolfon1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ryb na 100% nie wpuściłem za wcześnie ( znajdź gdzie coś takiego znalazłeś )

 

 

Witam kolejny problem to biała woda w akwarium

 

 

Zakwit pierwotniaków.

Jedna z oznak dojrzewającego zbiornika. A o ile mnie wiedza nie myli, to podczas tego etapu, mieszkańców w zbiorniku być nie powinno ;) .

Masz baniak zalany 18 listopada, który cały czas dojrzewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co od 18 listopada baniak dojrzewa ?

A co w tym dziwnego? O książkowych 2-3 tygodniach możesz zapomnieć. Każdy zbiornik jest inny, bo panują w nim inne warunki, dlatego czas dojrzewania akwarium też jest inny. Jakiś czas temu zakładałeś wątki na temat słabej kondycji roślin i walki z glonami. O ile pamięć mnie nie myli, robiłeś dość częste podmiany wody, dokładałeś roślin (co wiązało się z naruszaniem podłoża) plus wymiana filtra na nowy. Co prawda przez pewien czas pracowały oba, ale tu też nie ma sztywnych reguł, że (książkowe) dwa tygodnie wystarczą. Wszystko to ma wpływ na opóźnianie dojrzewania akwarium i jego ciągłą destabilizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje Mi czekać ? Z rybami nie mam nawet co zrobić... ( nie wygląda żeby coś im się działo od kilku dni no ale różnie bywa )
Mam możliwość dołożenia filtra wewnętrznego, tylko później musiałbym się go pozbyć . Coś doradzicie sporo błędów popełniałem ale widzę że z biegiem czasu trochę się uczę na lepsze .

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś doradzicie sporo błędów popełniałem ale widze że z biegiem czasu troche się uczę na lepsze .

I chwała Tobie za to. Każdy się uczył, a najlepsza nauka na swoich błędach, tylko szkoda, że cierpią mieszkańcy zbiornika.

Skoro z glonami wyszedłeś na prostą, to monitoruj na bieżąco parametry wody, systematycznie podmieniaj wodę, nie grzeb w podłożu, a zbiornik pomału się ustabilizuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...