Skocz do zawartości

2x Welon ,pierwsze w życiu akwarium.Pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pprzygarnąłem od znajomego  dwie rybki ,są to welonki jedna jest cała pomarańczowa,druga biało pomarańczowa.Niestety rybki były trzymane w kuli i nadal tak pływaja,poczytałem trochce i wiem że w kulki to jest męczenie rybek,dlatego chce zakupić im jakieś akwarium.I tu moje pytanie jakie to akwarium (najlepiej już cały zestaw).Czy musowo musi być to minimum 120l czy narazie moge zakupić jakieś mniejsze (ograniczaja mnie trochce koszty ,niestetry pracuje w Polsce).Znalazłem coś takiego na allego http://allegro.pl/aqc259-zestaw-akwarium-60x30x30-proste-czarne-i5061451054.htmlczy to by starczyło na poczatek?może znacie jakiś sklep gdzie kupie taniej i wieksze?Drugie pytanie to o podłoże do akwarium czy to moze byc piastek czy jakiś specjalny żwir.A i jakie roślinki dla takich rybek musza być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek na pewno lepsze takie 54 litry niż kula. Ale może dołożyłbyś i kupiłbys np to?

Jako podłoże może być i piasek i żwir.

Rośliny jakieś mało wymagające bo w tych fabrycznych pokrywach siedzi straszne słabe oświetlenie.

Do tego nie zapomnij o filtrze i ryby na pewno będą zadowolone ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego nie zapomnij o filtrze i ryby na pewno będą zadowolone ;]
 

Pamiętaj, że welonki potrzebują bardzo wydajnej filtracji, najlepiej zewnętrznej. Używany filtr akwarium do 112l można dostać na OLX za ok 150zł, jak byś dobrze poszukał jeszcze fora to nawet za ok. 100zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz coś do poczytania o tych rybach http://forum.superakwarium.pl/topic/45924-kara%C5%9B-ozdobny-z%C5%82ota-rybka-carassius-auratus/

Akwarium które wybrałeś jest mimo wszystko za małe jak dla tych ryb.

 

Dzieki za poradnik ,awarium kupie wieksze z 100l

 

 

Na początek na pewno lepsze takie 54 litry niż kula. Ale może dołożyłbyś i kupiłbys np to?

Jako podłoże może być i piasek i żwir.

Rośliny jakieś mało wymagające bo w tych fabrycznych pokrywach siedzi straszne słabe oświetlenie.

Do tego nie zapomnij o filtrze i ryby na pewno będą zadowolone ;]

o 100l i cena też jak na moj budżet

Co do filtra to one maja jakieś parametry?jak byś mogł podać jakiś lin do tego filtra co by był odpowiedni.

Aha i chyba jeszcze musze mieć natleniacz (nie znam fachowej nazwy)  czy nie trzeba?,bo teraz pływaja te rybki w tej przekletej kuli i co chwile podpływaja do gory i chyba łapia powietrze.W tym zestawie co ja dałem jest jest grzałka też jest potrzebna ?

 
 
Edytowałem i poprawiłem. Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha i chyba jeszcze musze mieć natleniacz

Napowietrzacz. Zazwyczaj nie potrzebny, woda natlenia się poprzez ruch tafli wody wywołany przez filtr.  

 

Przynajmniej w mojej okolicy jest sporo używanych Fluvali i Tetr. Fluval 204/5/6 lub Tetra Ex700/1200 były by ok ;)

 

 

 

W tym zestawie co ja dałem jest jest grzałka też jest potrzebna ?

Welony to ryby zimnolubne, grzałka jest niepotrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odstanej przydała by się dojrzała woda. Skąd jesteś? Nie masz żądnego znajomego Akwarysty z dojrzałym akwarium bez żądnych chorób? 

Poczytaj o cyklu azotowym jeśli chcesz zacząć bawić się w to hobby ;) http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...