Jump to content

Pielęgnica atakuje inne ryby

Recommended Posts

Mam 60l akwarium wielogatunkowe:

3 gurami

3 brzanki

3 tetra kolor

pięlęgnica zebra

glonojad

Mam problem, ponieważ pielęgnica (największa ze wszystkich ryb) ciągle gania pozostałe i obgryza je. Co mam z nią zrobić? Wczoraj kupiłam raka, nie przeżył nawet godziny.. Mam możliwość oddania jej do innego akwarium, gdzie są duże welony, ale czy to dobre rozwiązanie? Mam jeszcze kulę, ale to niedopuszczalne [?] Jest piękna, ale jest okropnym szkodnikiem.. Pomocy!

Mam 60l akwarium wielogatunkowe:

3 gurami

3 brzanki

3 tetra kolor

pięlęgnica zebra

glonojad

Mam problem, ponieważ pielęgnica (największa ze wszystkich ryb) ciągle gania pozostałe i obgryza je. Co mam z nią zrobić? Wczoraj kupiłam raka, nie przeżył nawet godziny.. Mam możliwość oddania jej do innego akwarium, gdzie są duże welony, ale czy to dobre rozwiązanie? Mam jeszcze kulę, ale to niedopuszczalne [?] Jest piękna, ale jest okropnym szkodnikiem.. Pomocy!

Masz za małe akwarium na wszystkie ryby. "Tetra kolor" to sztucznie farbowana ryba. Oddaj wszystkie ryby do sklepu czy innego akwarysty i zacznij od nowa.

Pielęgnica zebra absolutnie nie nadaje się do tego akwarium. Powinnaś oddać ją jak najszybciej. Pozostała obsada też jest bardzo niefortunnie dobrana. Na gurami i glonojada ( mam na myśli zbrojnika niebieskiego ) akwarium jest za małe, brzanki jak i tetry to ryby stadne, a trzy sztuki to nie stado.

Już pomijając pozostałą obsadę to pielęgnice potrzebują większego zbiornika o dużo większej powierzchni dna, wtedy agresja nie jest tak widoczna. Teraz ryba się męczy i zamęczy inne ryby.

Poza tym pielęgnice trzyma się w parach, wtedy i one mają lepiej i my możemy obserwować to co w nich jest najlepsze.

Mam jeszcze kulę, ale to niedopuszczalne [?]

Tak, trzymanie ryb w kuli to barbarzyństwo.

Jest piękna, ale jest okropnym szkodnikiem..

Problem nie tkwi w rybie ale w warunkach w jakich żyje.

Zajmij się proszę uporządkowaniem tej obsady bo będzie coraz gorzej, a szkoda ryb. W 60 litrach można stworzyć dobre warunki dla ryb które nadają się do takiego zbiornika - może być pięknie i jednocześnie dobrze dla ryb :) Polecam troszkę poczytać i zacząć od nowa, tak jak być powinno :)http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/