Skocz do zawartości

do czego przymocować mech?


qevo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem na allegro paczkę z różnymi rodzajami mchów (chyba 9 gatunków). Do czego je przymocować? Nie mam wolnego korzenia, kokosa, ani kamieni... zastanawiałem się na nad takimi podstawkami, ale na allegro ma tylko jedna osoba i do tego wysyła dużo droższa niż same podstawki. Może wiecie z czego zrobić podobne podstawki na mchy? Tylko żeby parametrów wody nie zmieniało, bo to do krewetkarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ma polegać taka "podstawka", bo nie bardzo rozumiem?

Przywiąż normalnie, bez wymyślnych podstawek do jakiegokolwiek kamienia niezmieniającego parametrów wody, łupiny kokosu, lignitu, korzenia albo nawet do przyssawki i umocuj ją na ściance zbiornika (naprawdę fajne rozwiązanie w przypadku wykorzystania całej/prawie całej/zamierzonej powierzchni dna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mech również może wyglądać okazale, powtykany w podłoże tworząc piękny trawnik.

Naprawdę ... jak mi zamocujesz /posadzisz mech w podłożu bez wiązania go do kamieni /korzenia   i wytrzyma w nim dłużej jak 48H to bije ci brawo .

 

Weź zwykły kamień jaki Ci tam pasuje np polny otoczak  umyj go polej octem dla pewności  jak się nie pieni to malina  ,przywiąż mech i po kłopocie .Jak chcesz wydać kasę to kup lignit paczka ok 15-25zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie posadzony w samym podłoży tylko umocowany do jakiejś siatki ,lignitu itp itd. I dopiero położony na dnie gdzie zarasta i tworzy trawnik

Niekoniecznie.

Jak widać nie ma tam ryb, które mogły by wykopać mech z podłoża. Spokojnie może być wsadzony sam w podłoże i i odpowiednio przycinany tworzyć widoczny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za gość :D ile ty masz lat ? o czym ten film świadczy ?

Na filmie widzimy trawnik z mchu ,ale jak on jest przymocowany do podłoża ? na pewno nie posadzony w samym podłoży tylko umocowany do jakiejś siatki ,lignitu itp itd. I dopiero położony na dnie  gdzie zarasta i tworzy trawnik

Nie przypominam sobie byśmy byli na Ty. A już na pewno nie będziesz pisał do mnie "co za gość" tylko dlatego że nie zaspokoiłem Twojej ciekawości.

Poszukaj w sieci jak się mocuje mech do podłoża i jak z niego zrobić trawnik, miałem go w jednym z akwarium bez obsady dennej, film pokazuje że się da, nie ma zamiaru instruować jak to się robi bo ja nie liczyłem nigdy na gotowe odpowiedzi a próbowałem zawsze dojść do czegoś samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...